Japonskem s otevřenou pusou

Japonskem s otevřenou pusou
Originální název: Japonskem s otevřenou pusou

Rodina Márových vyjíždí do dalekého Japonska tentokrát v plné sestavě, rodiče se synem Jirkou, upoutaným na invalidní vozík, který řídí jeho sestra Monika. Pojeďme s nimi poznat historické, technické i přírodní zajímavosti Země vycházejícího slunce, ale také navštívit rodiny přátel a chvíli žít jako skuteční Japonci oblečeni v jukatách, bydlet v rjokanech, koupat se v onsenech, přemisťovat se místními dopravními prostředky a dvěma hůlkami okusit chuť a vůni exotické východní kuchyně. (Založil/a: Maemi)

Yoshika
  6. 1. 2017, 11:30
Pokud hledáte čtivý cestopis, který je něčím jiný, zkuste sáhnout po rodině Márových. Kvůli synovi na vozíčku je pro ně cestování "krkolomnější" než pro fyzicky zdravé jedince, takže v knize jsou obsaženy samozřejmě i zkušenosti s tímto problémem. Při jejich cestě do Japonska jsou to zkušenosti spíše pozitivní, kdy jim Japonci pomáhají opravdu na každém kroku a jsou pro vozíčkáře vybavení snad všude. A díky tomu, že že se dostali i na pár dní k japonské rodině, můžeme nahlédnout alespoň trochu do jejich kultury.

Márovi mají za sebou úžasný (a dnes už bohužel i smutný) příběh. Pořádají o svých cestách předášky po celé republice, měla jsem to štěstí poslechnout si je všechny a jsou to opravdu výborní vypravěči, kteří zábavnými historkami rozhodně nešetří.

Bohužel cestopisy nejsou můj šálek kafe, nevydržím u nich, byť by byly sebelepší, takže další knihy si pravděpodobně nepřečtu. Ale promilovníky tohoto žánru je to rozhodně volba, které nebudou litovat.