Dům na Tara Road

Originální název: Tara road

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0867-0

Ikar (2007) 978-80-249-0867-0 547

Ria Lynchová a Marilyn Vineová se neznají a každá má úplně jiný styl života. Ria bydlí v Dublinu a stará se o rodinu, kdežto Marilyn žije v univerzitním městečku v Connecticutu a dělá kariéru. Když je svede dohromady náhodný telefonní hovor, rozhodnou se, že si na léto vymění dům. Ria odjede do Ameriky s nadějí, že tam sebere sílu vyřešit krizi svého manželství, Marylin se chce v Irsku o samotě vyrovnat s bolestnou ztrátou, která ji krátce předtím postihla. Jak se ukáže, v průběhu léta obě ženy zjistí, že si nevypůjčily jenom dům, ale i kousek života té druhé. Poznají nový svět, dozvědí se mnoho nového o sobě samých a vydají se na cestu, která je dovede k novému štěstí. Kniha Maeve Binchyové nám připomíná, že se život každého z nás může zcela změnit během jediné vteřiny a člověk nikdy nesmí ztrácet odvahu a vzdát se. (Založil/a: mix2x)

Keatin
  24. 2. 2012, 12:44
Pro mne nejlepší kniha od Maeve Binchy. Plná překvapení (i když člověk celou dobu tuší, ale ...), vtipu a prostě obyčejného života.
chrispe
  14. 10. 2012, 22:01
Stejně jako Keatin, tuhle knihu od Maeve Binchy mám nejradši. Dostala jsem ji na vánoce a musela se přemlouvat, abych ji nepřečetla na jeden zátah. :) Dokonce jsem ji doporučila a pak zjistila, že byla doporučena dál a dál...
Buřinka
  25. 7. 2016, 14:21
Tato kniha mi ležela (koupená z Knižního Klubu) doma dlouhá léta. Přečetla jsem ji až letos. Tak nějak jsem od začátku "cítila", že ten hodný manžel hlavní hrdinky nebude tak svatý, jak byl vykreslován. Na co jsem musela myslet ještě dlouho po dočtení knihy bylo to, proč syn druhé představitelky zahynul, proč více toto téma nebylo rozepsáno, proč to bylo všechno jakoby v náznacích... celkově na mě kniha působila spíše tíživě, asi jako další kniha autorky - Tajemné jezero.