Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Chrám divokých husí. Bambusové loutky z Ečizenu.

93%
5 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Chrám divokých husí. Bambusové loutky z Ečizenu. Originální název: Gan no tera. Ečizen takeningjó.

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Dvě nejznámější prózy současného autora Cutomu Minakamiho nás zavádějí do typicky japonského prostředí a odehrávají se ve 20. a 30. letech našeho století. První je situována do zenového buddhistického chrámu Kohóan ležícího na úpatí hory Kinugasa v severozápadním předměstí starobyléhop Kjóta. Chrám má tři obyvatele - představeného, jeho družku a mladičkého novice Džinena, který je hlavní postavou "Chrámu divokých husí". Pod zdánlivě klidným tokem života se v tomto místě odehrává drama, které nakonec vyústí v záhadné zmizení představeného. Stejně svěží vypravěčský styl, kterým si Minakami ve své zemi již několik desetiletí získává miliony čtenářů, je charakteristický i pro "Bambusové loutky z Ečizenu", životní a milostný příběh nadaného lidového umělce za zapadlé osady v horské oblasti prefektury Fukui... (Založil/a: Maemi)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 9. 2014, 14:31
Považuji tuto knihu za jednu z nejklidnějších. Je taková zvláštně meditativní, i když v ní je obsažen i siilný příběh hned v několika verzích povídek.
Děčínský
100% 100% 100% 100% 100%
  21. 11. 2016, 8:46
Autor vylíčil jaký vládne život v budhistických klášterech (poznal z vlastní zkušenosti). Vedle nesmyslné ideologie (jako vůbec u všech náboženství) zhýralost, šikana, přebujelá hierarchie, složité obřady mající vysávat nevědomé lidi. Mladý žák, tělesně postižený, se dokáže vzepřít a pomstít za své týrání a ponižování. Novela má další pokračování v osudech hrdiny (Džinen). Kniha má ještě detektivní podtext. Novela o výrobci loutek je pokládána za nejlepší dílo autora. Líčí život tělesně postiženého, ale nadaného umělce, s prostitutkou. Život v Japonsku mezi dvěma světovými válkami byl těžký zvláště pro chudinu (jako všude). Proto byla jedinou živností po ženy prostituce v různých formách. Ale byly mezi nimi i výjimečné charaktery jako Tamae žena loutkáře Kisukeho. Silně emociální kniha.