Zvířátka a Petrovští

Albatros (1983) 80-7200-365-8 182
(Založil/a: Judyth)

gabin
  12. 10. 2012, 13:17
Pro mě jasně nejlepší sbírka pohádek, jakou znám. Vlastním vydání opatřené krásnými ilustracemi, a to ve dvou exemplářích, protože ten můj z dětství moje třetí dcera opatřila ilustracemi vlastními ( a tím ho samozřejmě pro mě zhodnotila), ale vytrhala také pár stránek a to zrovna z mé nejoblíbenější pohádky Honza v zakletém zámku, takže jsem v té drahé Praze koupila v antikvariátu na Opletalově (vřele doporučuji) za 15,- Kč téměř nový výtisk a ještě zbyl další exemplář za 10,- Kč na moji kamarádku. Nádherné pohádky psané vytříbeným a přitom srozumitelným jazykem, který jde dobře jak říkají herci "do huby", když čtete svým dětem. Naše nejoblíbenější: Zvířátka a Petrovští, Honza v zakletém zámku, Nebojsa (naprostá senzace!), Zlatý chléb, Marianna, Milan a Velenka, Tátoš, ale vlastně všechny, fakt jedna lepší než druhá, doporučuji!
vikingh
  16. 5. 2011, 20:03
Nevím, nakolik je tato kniha známa mladším a nejmladším generacím, ale já se u ní jako dítko třepal jako ratlík. Po dlouhých letech jsem se k ní vrátil, když jsem ji nedávno četl své malé dcerce a musím říct, že mi stále běhal mráz po zádech. I dospělí myslím ocení drsnost a přitom těžkou romantičnost pohádek jako Lidojed, Duch, O věrném koníkovi a dalších. Nádherné pohádky vyprávěné krásným, čistým jazykem.