Slzy a úsměv

Slzy a úsměv Originální název: Tears and Laughter

Vyšehrad - 2006
ISBN: 80-7021-823-1

Vyšehrad (2006) 80-7021-823-1 112

Libanonský spisovatel a malíř Ch. Džibrán (18831931) proslul svojí snahou s filozofickou hloubkou a poetickým stylem odhalit tajemství základních lidských hodnot. Nejvíce je znám svou knihou Prorok. I v řadě podobenství a zpěvů sebraných pod názvem Slzy a úsměv vyvstává před námi Džibránův svět, proniknutý hlubokým sociálním cítěním, láskou k člověku, k životu, k Bohu. (Založil/a: Clareee)

Introvert
  8. 2. 2014, 7:26
Krásné, něžné a velmi poetické texty, próza proložená několika básněmi. Četla jsem ji opakovaně, tahle knížka nezevšední.
Myrddin33
  23. 3. 2014, 21:40
Ze začátku jsem byl nesmělý. Nenaladěná lyra, na níž se snášel prach. Pak ale síla slov Džibrána naladila struny a melodie zněly deštivou nedělí. Chvíle vytržení, chvíle smutku a hřejivých sonát citů, které charakterizuje pouze duše - ne slova.
Struny uvnitř mě stále hrají melodie a děkují básníkovi za proud duše z jeho vesmíru. A více slov netřeba.