Bílé noci

ISBN: 80-7021-337-X

Vyšehrad (1999) 80-7021-337-X 90
Odeon (1978)
Albatros (1971)

1848, lyrická povídka, vymyká se jeho další tvorbě. O dívce, která každý večer čeká na svého milého u břehu řeky. Nesmělý mladík jí začne dělat společnost a po čase se do ní zamiluje, ale dívka chce, aby zůstali přáteli. Přesto jí vyzná lásku, dívka se rozhoduje, zda přijmout jeho lásku, ale právě tehdy se vrátí její milý a ona jde bez váhání za ním. (Založil/a: Terienka)

vladislaus
  3. 5. 2014, 10:52
Lyrický příběh o mladých lidech, kteří nežijou, ale jen sní. Moderní člověk to může jen stěží pochopit.
janeicka
  22. 2. 2014, 10:53
Krásné krátké dílko, po jehož přečtení bych ráda zažila bílé noci v Petrohradě :-) Příběh nezabíral moc stran, ale i přesto jím autor dokázal hodně sdělit a hlavně mě navnadil k přečtení dalších jeho děl.
soniaf
  2. 6. 2011, 19:02
Procítěné a snad i trochu filozofické. Z toho co vím o autori usuzuji, že se do určité míry ztotožňoval s hlavní postavou. Tedy konkrétně s tím, jak líčil zde zmíněného snílka...
Navíc je tato lyrická povídka nezapomenutelně krásná...
borntolive
  16. 3. 2012, 20:39
Pro mě to bylo celé příliš utrápené. Měla jsem chuť bouchnout pěstí do stolu a říct těm dvěma: "Tak se už konečně vzpamatujte!" Možná by mi Dostojevskij odpověděl: "Jak nesnesitelný je někdy šťastný člověk!" (str. 60) S použitím myšlenky z Jonathana Livingstona Racka (Richard Bach) - nic pro ty, kdo jsou přesvědčeni, že mít křídla stačí chtít.
horkosladka.symfonie
  5. 3. 2012, 20:26
Nádherné, procítěné, nadčasové. Dostojevkij musel být velký romantik a moc osamělý člověk... Krásný příběh lásky jednoho snílka.
Michelle S
  1. 3. 2013, 19:23
Krásně melancholický příběh, odehrávající se na pozadí mého nejoblíbenějšího ruského města. Dostojevskij je prostě machr:-) Miluju jeho povídky.
Po dalším přečtení musím ještě přidat pátou hvězdu - je to opravdu nádherná povídka. Je hezké vidět Dostojevského i z jiné stránky:-)
Lukas
  6. 8. 2010, 13:02
Hezké dílko. Od Fjodora jsem už přečetl Idiota a Uražené a ponížené, které mně nesmírně zaujaly a Bílé noci nejsou výjimkou.
Ať už je to příběh krátký ( mám raději silnější svazky knih ), ale určitě není neprocítěný, nezáživný, nebo sand špatně napsaný, to rozhodně ne! Stejně jako jiná díla Dostojevského, jsou Bílé noci, krásně promyšlená a propletená záhadným kouzlem.
bez_nazvu
  7. 6. 2011, 21:38
Vysehrad 1999...krasna knizka jako objekt....mam potrebu to sdelit, akorat sem musim napsat 150 znaku aby mi to uznalo tak co vam jeste povim...mam se fajn,fjodor je dabel...staci?