Divoká kachna

Originální název: Vildanden

Artur - 2011
ISBN: 978-80-87128-61-9

Artur (2011) 978-80-87128-61-9 136

Ibsenovo drama odhaluje příběh rodiny Hjalmara Ekdala. V postavách hry se naplňuje osud divoké kachny, kterou postřelil továrník Werle. Stejně jako ona jsou Werlem zasaženi všichni z rodiny, klesli kvůli němu do bahna a chaluh a od té doby vedou nepřirozený, umělý život plný falešných iluzí a přetvářky. (Založil/a: Lelie)

Myrddin33
  3. 3. 2013, 15:44
Symbolika divoké kachny je skvělá. Ibsenovo vykreslení postav ve hře je také skvělé. Gregersova idealizace jeho přítele Hjalmara, klamavé vystupování Giny, nevinnost malé Hedviky... A konec mě celkem překvapil. Hra o tom, jak malé události a z nich vycházející nepravdy mění život. Velmi se mi hra líbila.
Topka
  14. 11. 2014, 21:38
Ibsen mě bere! Vina z minulosti, která se vyplavuje a ničí i ty, co za nic nemůžou. I přes to, že si v depresivních dílech moc nelibuji se mi hra líbila.
ilon-a
  25. 3. 2013, 17:33
Hustý, hustý, hustý! Nejpůsobivější a nejemotivnější dílo Ibsena. Jedna z těch knížek, kdy po jejím přečtení sedíte s otevřenou pusou, čučíte jak puk, máte husí kůži a zmůžete se jenom na "wow" ... Hodně emotivní příběh, který člověka nutí o tom ještě dlouho potom přemýšlet...
maratach
  17. 3. 2012, 16:15
Ibsenovo drama odhaluje příběh rodiny Hjalmara Ekdala. V postavách hry se naplňuje osud divoké kachny, kterou postřelil továrník Werle. Stejně jako ona jsou Werlem zasaženi všichni z rodiny, klesli kvůli němu do bahna a chaluh a od té doby vedou nepřirozený, umělý život plný falešných iluzí a přetvářky. Jedno z nejpůsobivějších autorových dramat vychází v moderním překlad Fr. Fröhlicha