Odhalený kód symbolů - Skryté poselství věku katedrál a renesance

Odhalený kód symbolů - Skryté poselství věku katedrál a renesance Originální název: Keys to the Code - Unlocking the Secrets of Symbols

Eminent - 2006
ISBN: 80-7281-262-9

Eminent (2006) 80-7281-262-9 376

Tato kniha vás bude inspirovat k hledání artefaktů, obrazů a architektonických prvků, k luštění skrytých kódů a prožívání téměř mystického pocitu při odhalování tajných poselství, která jsou určena nám a našim potomkům. Pravda o skryté symbolice fascinuje člověka mnohem více než jakákoliv fikce. Kniha Odhalený kód symbolů odkrývá dramatický příběh o spiknutí a intrikách, zkorumpované moci a pozoruhodném hrdinství, o dezinformacích, zradě a rytířské dvornosti. Ti, kteří dějiny píší, je také utvářejí. Tvůrci tohoto výjimečného příběhu, kteří byli navzájem v úzkém spojení, si však našli cestu k napsání vlastní verze historických událostí a zašifrovali ji do symboliky tajně skryté v uměleckých dílech, která vznikla na objednávku jejich nepřátel, státní církve. (Založil/a: cíge)

cíge
  6. 3. 2011, 12:23
Zajímavý pohled tohoto autora na některé křesťanské symboly a mýty. Autor se v této reakci na vlnu, kterou vyvolal román Dana Browna Šifra mistra Leonarda, snaží vyvrátit některá tvrzení, která byla v rámci této vlny nastolena. To se mu do určité míry daří a výklad některých symbolů a mýtů je více než zajímavý. Nemohu se však ubránit dojmu, že zde autor uvádí i některé čiré spekulace či mystifikace, které vydává za fakta a vnucuje je čtenáři. Pokud si však i přes tento tlak dokáže čtenář udržet odstup a nadhled, vyplatí se mu to a dozví se jistě mnoho zajímavých informací.