Dům na úskalí

Dům na úskalí Originální název: Peril at End House

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1391-5

Knižní klub (2005) 80-242-1391-5 205

V chátrajícím panském domě na útesu se dějí podivné věci: ze stěn padají těžké obrazy, ze skal se valí obrovské balvany, brzdy auta náhle nefungují… a jeho mladá majitelka několikrát jen taktak vyvázne životem. Nakonec do hry vstoupí střelná zbraň - a krátce poté i Hercule Poirot. Původně měl sice v úmyslu užívat si zaslouženého odpočinku ve vyhlášeném letovisku, ale když má neznámý záškodník tolik drzosti, že se pokusí dívku zastřelit téměř před jeho očima, nemůže to slavný detektiv nechat jen tak. Jenže tentokrát se zdá, že narazil na soupeře přinejmenším sobě rovného.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Bastet
  29. 9. 2012, 22:55
Další řemeslná práce královny detektivek. Já teda znala vraha, protože jsem viděla filmové zpracování, ale i tak jsem si knihu vychutnávala. Je docela legrace vidět Poirota, jak se v tom plácá, ale nebyl by to náš malý Belgičan, aby na to nepřišel.
chrispe
  8. 5. 2014, 7:03
Příjemná oddechovka, jak to už tak u Agathy bývá. Trochu jsem tušila kdo to nakonec bude, ale nemyslím si, že to bylo proto, že mi to pálí líp jak Poirotovi (který si, když jsem tušit začala, snažil lépe zaktivovat šedé buňky mozkové), ale spíš tím, že jsem tu knihu už buď kdysi dávno četla nebo jsem viděla filmové zpracování. Podezření totiž bylo, ale stejně jsem si nedokázala sesumírovat, JAK to bylo :-) Sumasumárum - kniha je napívaná, zábavná a rozhodně stojí za to si ji přečíst.
vanous95
  26. 5. 2012, 19:18
Právě jsem tuto knihu dočetl a stále se mi nechce věřit tomu, že to skončilo, jak to skončilo! Celou dobu si společně s Herculem Poirotem myslíte ,,něco" a ono to je nakonec úplně jinak. Perfektní vyústění zápletky. Skvělá kniha!
Buřinka
  1. 10. 2016, 21:30
Již samotná přítomnost Hercule Poirota je zárukou, že "zápletka" a následné vyšetřování bude stát zato. A to všechno přesto, že chtěl Poirot původně jen odpočívat na dovolené... a vrah je nakonec ten nejméně pravděpodobný :-)
stepuli
  1. 10. 2016, 9:54
Další Agatha a další originální zápletka. A. Christie je zaslouženě královnou detektivek a kdo ji nečetl, měl by to rychle napravit.
Artep524
  8. 7. 2012, 20:33
Samozřejmě, že jsem se snažila přijít na to, kdo je vrah. Nakonec jsem ale zjistila, že jsem byla úplně vedle. Perfektní kniha. :)
delfinek
  2. 6. 2012, 10:53
Opravdu skvělá kniha,i Hercule Poirot se může nechat ošálit krásnou ženou a padnout do jejích pastí.