Ponecháni napospas

Ponecháni napospas

Podtitul: příběh posledních dnů lidstva

Originální název: Left Behind

Euromedia Group - 2001

Euromedia Group (2001)

Jednoho dne v blízké budoucnosti zmizí v jediném okamžiku z povrchu země miliony lidí. Letadla bez posádek se řítí k zemi, auta bez řidičů způsobují řetězové srážky, po celém světě zavládne zděšení a chaos. Lidé, kteří zůstali, hledají marně své blízké… Uprostřed světa, jehož řád zůstal ležet v troskách, se setkávají čtyři hlavní protagonisté: pilot Rayford, jeho dcera Chloe, novinář Cameron a pastor Bruce. Ti všichni dospívají k závěru, že se přiblížil den Posledního soudu a že jejich blízcí byli podle předpovědí bible odvedeni do Království nebeského. Ty, kteří byli ponecháni napospas, teď čeká doba těžkých zkoušek. Proroctví hovoří o nástupu antikrista, přírodních katastrofách, válkách a hladomoru… (Založil/a: starlingova)

Tim LaHaye Tim LaHaye
*27.04.1926

illy
  5. 2. 2015, 19:13
Už fotka autora tohoto díla mě měla varovat. Takhle vypadá televizní kazatel, tahající prachy z kapes všech těch pokryteckých hříšníků, kteří si tím odpustí u boha i sami sobě. Pod vlivem vynikajícího seriálu Leftovers, který má podobnou premisu, jsem se s chutí pustil do četby a s postupem času se modlil, ať už to skončí. Nebo ať mě odnese čert. Už vynález jakéhosi "hnojiva" v Izraeli, který se tím stane nejbohatším státem s otevřenou hranicí pro každého je neskutečný blábol. A nezlepší se to.