Vzdálené světy II

Vzdálené světy II Originální název: Vzdálené světy II

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-409-4

Triton (2010) 978-80-7387-409-4 496

Druhý díl publikace zabývající se problematikou života na vnějších planetách naší sluneční soustavy se zaměřuje na obří planety Saturn a Uran a především na jejich satelity, zejména Titan, Enceladus a Mirandu. Ukazuje tato tělesa ve světle nejnovějších objevů jako fascinující místa, pozoruhodně blízká naší planetě a zároveň nepředstavitelně cizí. Autoři zde navazují na díl předešlý a ukazují, že životodárná kapalina je ve sluneční soustavě celkem běžným úkazem a že naše kosmické okolí je mnohem přívětivějším místem k životu, než bychom se mohli domnívat. Srozumitelnou formou představují nejenom nejnovější objevy a teorie, ale také neuvěřitelné snímky cizích světů, z nichž mnohé u nás dosud nebyly publikovány. První díl Vzdálených světů, Bezedné nebe a oceány bez oblohy, byl oceněn na soutěžní přehlídce pořádané Českou fyzikální společností jako významný počin v oblasti popularizace fyziky. (Založil/a: niun)

Tomáš Petrásek Tomáš Petrásek

Igor Duszek Igor Duszek