Zarathuštra

Zarathuštra

Votobia - 2002
ISBN: 80-7198-532-5

Votobia (2002) 80-7198-532-5 220

Zarathuštra byl pravděpodobně kněz starého árijského náboženství, protože se sám v gáthách nazývá zaotar (indický hótar). Ale Zarathuštra je víc, je prorok, který hlásá evangelium, které jeho lid nepřijal okamžitě. Stal se prorokem, který nenalezl pochopení doma, ale mezi jinými. Reprint vydání z roku 1964. (Založil/a: charlosina)

Myrddin33
  20. 1. 2015, 0:03
Z této knihy jsem opravdu nadšen. Otakar Klíma skvěle shromáždil informace z mnoha zdrojů a sestavil podle mě jedinečný vhled do problematiky, kde přidal i celou řadu svých vlastních názorů a pro každého, kdo se chce vrhnout na studium zoroastrismu (zarathuštrismu) je to, myslím, ten nejlepší úvod. Látka je v knize skvěle zpracována, je doplněna ke konci mnoha ukázkami, které autor v dřívější části knihy uváděl, a tak si čtenář může vše v nich dohledat.
Knihu mohu zájemcům o zoroastrismus, respektive zarathuštrismus jedině doporučit.
Al-Borak
  4. 3. 2014, 16:09
Když jsem hledal nějaké informace o Zarathuštrovi, narazil jsem právě na publikaci Otakara Klímy. Upřímně, nečekal jsem, že by se toto téma dalo zpracovat tak, aby zaujalo i čtenáře, který se o něj zajímá jen okrajově. V díle se dočtete o Zarathuštrově učení, kultuře, jež mu předcházela, prorokově životě, odrazu tohoto náboženství v evropském a islámském světě a podobně.