Originální název: The Tibetan Book of Living and Dying

ISBN: 978-80-257-0648-0

Argo (2012) 978-80-257-0648-0 474
Argo (2005) 80-7203-661-0 472
PRAGMA (1996) 80-7176-357-8 408

Toto fenomenální dílo lze chápat jako úvod do budhistického nazírání duchovní skutečnosti. Seznamuje čtenáře s meditačními technikami, osvětluje fenomény karmy a znovuzrození, radí, jakým způsobem se připravit na cestu ke smrti. Především se ale text detailně zabývá přechodným stavem vědomí a nevědomí po smrti, tzv. „bardem“, a rozkrývá tak řadu otázek, jež si lidstvo klade od nepaměti. Tibetská kniha o životě a smrti představuje unikátní syntézu budhistické tradice a západního myšlení. Sogjal Rinpočhe se sice narodil v Tibetu a byl žákem duchovního mistra Džamjang Khjence Čhökji Lodöa, po čínské invazi Tibetu však podobně jako Dalajláma odešel do exilu a od 70. let začal na Západě předávat tibetské učení. (Založil/a: charlosina)

Sogjal Rinpočhe Sogjal Rinpočhe

Alenina
  19. 8. 2013, 21:21
Našla jsem tuto knihu v antikvariátu. Vydána v roce 1996. Je to zajímavé čtení, které nás nutí zamyslet nad tím, že bychom se za svého života měli chovat tak, abychom se za své činy nemuseli stydět a že nechovat se "po nás potopa". Samsara?
Midori_Mike
  4. 4. 2011, 23:35
Velice, velice zajímavé čtení... člověka určitě překvapí, s jakou konkrétností se dozvídá neuvěřitelné informace o životě, smrti, době po smrti a před novým znovuzrozením tak, jak to po staletí učí buddhističtí duchovní učitelé. Samozřejmě zda je toto vědění pravdivé si každý může vyhodnotit sám. Každopádně čtení knihy bylo velice příjemné a naplňovalo mě velkým klidem i dlouho potom, co jsem knihu dočetl. Určitě si ji časem přečtu znova :)