Originální název: Die Glocke schallt, die Glocke schweigt

Portál - 2001
ISBN: 80-71784-51-6

Portál (2001) 80-71784-51-6 158

Buddhův lotosový květ
...a dalších sto příběhů a moudrostí zenového buddhismu

Kniha Buddhův lotosový květ je poetickým uvedením do myšlenkového světa zenového buddhismu. Zenový buddhismus představuje ve svém historickém kontextu revoluční, anti-autoritářské, anti-hierarchické duchovní hnutí, jež si uchovalo úctu vůči člověku bez ohledu na jeho původ a postavení. Autor vybral z původních pramenů přibližně sto tradičních příběhů a moudrostí, které jsou charakteristické svou poetičností, humorem a často paradoxní duchovní hloubkou. Každý z příběhů autor opatřil krátkým komentářem. (Založil/a: charlosina)

RockWagram
  9. 7. 2014, 17:01
Tohle je zřejmě málo známý, ale moc hezký výběr zenových příběhů. Narazil jsem na to úplnou náhodou, ale líbí se mi, že Ernst Schwarz u každého koánu podá i výklad, který patrně také odněkud vybral. Každopádně to pomůže u některých hádanek se ujistit, jiné objasnit, no a pokud si to překvapení nechat vzít nechcete, můžete výklad tak jako jsem to u některých příběhů udělal já, přeskočit.