Teplouš

Teplouš Originální název: Queer

Maťa - 2004
ISBN: 80-7287-080-7

Maťa (2004) 80-7287-080-7 117

Teplouš je do jisté míry volným pokračováním Feťáka, jenže tentokrát hlavní hrdina prochází abstinenčními příznaky, jež mu pozvolna odkrývají vnější svět, kdy „všechno na sebe bere pekelný žár ohrožení a zla..., odporného násilí... a vše, co bylo doposud drženo drogou v šachu, se vyvalí na povrch. Narkoman s abstinenčními příznaky podléhá emočním excesům malého děcka nebo adolescenta, nezávisle na svém skutečném věku. Pohlavní pud se vrátí v plné síle. Šedesátiletí muži zažívají poluční sny a spontánní orgasmy..."
Kniha (napsaná v roce 1952, z nejrůznějších, převážně však pokryteckých důvodů vydaná až v roce 1985), nás díky svému věcnému jazyku a suchému stylu, temnému humoru a agresivní energii uvádí do Burroughsových vizí, jež se už dávno staly skutečností.

Ariko
  15. 11. 2014, 18:27
Hubeňoučké, naštěstí dostatečně, aby se to dalo přečíst :) Od burcujícího autora bych možná čekala víc odvahy a lepší ztvárnění.
Abigor
  7. 7. 2014, 2:16
Tak jako nevím... První Burroughs a moc se mi to nelíbilo. Jednotvárný, suchý, nic moc. Prostě jsem čekal mnohem víc. Ještě jsem to s ním nevzdal, ale tahle kniha mě dost zklamala.