Konfuciova moudrost

Konfuciova moudrost Originální název: Sagesses et malices de Confucius, le roi sans royaume

Portál - 2004
ISBN: 80-7178-841-4

Portál (2004) 80-7178-841-4 144

Hlavním mluvčím a ústřední postavou krátkých příběhů je čínský filozof a mudrc, osobnost starší víc než 2500 let, jehož duchaplným hovorům čas ani v nejmenším neubral na moudrosti a vtipnosti. Není ani bojovníkem, ani vládcem či prorokem, je to především člověk a jako každý pochybuje, ptá se a hledá pravdu. Knížka Konfuciova moudrost je souborem krátkých příběhů, které vycházejí volně z jeho Rozhovorů. Tyto příběhy je možno charakterizovat jako scénky z každodenního života s moudrou pointou. Konfucius a jeho imaginární žáci rozmlouvají o životě lidí i zvířat, o lidských snech, smrti, štěstí, hlouposti, cestě života, lži, kráse či ušlechtilosti. Konfucius nás nepochybně učí všímat si moudrosti všude tam, kde se skrývá, třeba i v mlčení. (Založil/a: charlosina)

Maxence Fermine Maxence Fermine
*??.??:1968

Peetuliska
  25. 2. 2014, 21:01
Velmi krátké příběhy k zamyšlení, doplněné citátem. Krátká knížečka nejen pro milovníky filosofie...
PandaGirl
  23. 5. 2016, 18:33
Mě osobně se kniha líbila. Jednoduchost poučných příběhů a jejich délka byla příjemná. Řekla bych, že vzhledem k tomu, že je to filozofie, tak to bylo velice zábavně pojaté. Myslím si, že kniha se může líbit i těm, kteří se filozofií nezabývají. Je to kniha na zpestření dne.
Navíc Konfuciova moudrost je ohromná.