Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Západní země

77%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Západní země Originální název: The Western Lands

Nejnovější vydání:
Maťa - 2004
ISBN: 80-7287-092-0
Počet stránek: 327
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 27x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Maťa (2004) 80-7287-092-0 327

Knihu Západní země začal William S. Burroughs psát v roce 1983. Vycházel přitom z osmi set stran materiálu, který mu zbyl po knize Místo slepých uliček. Se svým typicky suchým a jízlivým humorem a jasnozřivými vizemi se v Západních zemích autor zaměřuje na téma nesmrtelnosti („Zjistit, kde udělali Egypťané chybu a zabředli do těch svých smradlavých mumií. Na co potřebovali konzervovat fyzické tělo."), času („Stojíte-li smrti neustále tváří v tvář, v čase, který máte, jste nesmrtelní."), prostoru („Měli jsme slíbený transport z oné oblasti, pryč z Času, do Prostoru."), evoluce („Člověk je totiž opravdu konečný produkt. Ne proto, že homo sap je vrcholem dokonalosti, před nímž se Bůh zajíkl a s posvátným obdivem vydechl: ‚Více již nesvedu!‘ -, ale proto, že je neúspěšným experimentem, který uvízl v biologické slepé uličce a řítí se k neúprosnému zániku.") a mytologii stonožek („Stonožka se souká pomalu ven; muž na pohovce začíná řvát. Stonožka zvedá pátravě hlavu.").

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Preambule
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 7. 2014, 12:01
Kniha o mnohém, o tom, co si v ní kdo najde. Ať už je to neustálé cestování, sny a drogy, nebo chtíče všech možných druhů. Skýtá v sobě však nejenom toto, jakási moudrost vykukující z této zdánlivě nesourodé prózy, charaktery, které nás provádějí celým dějem a potom mé překvapení, když mi došlo CO jsou to asi ty Západní země.
Kniha se nečte snadno, ale myslím, že přesně to všichni čtenáři Burroughse oceňují. Poučena vědomím, že autorovy prózy vycházejí ze snů a volně na sebe navazují, jsem přesně takto text vnímala. O to bylo mé překvapení větší - když jsem zjistila, že v téměř celé knize jsou hlavní postavy a nejasná, leč přesto patrná dějová linie. Jsem rozhodně spokojena.