Záhadné zmizení lorda Listerdalea

Záhadné zmizení lorda Listerdalea Originální název: The Listerdale Mystery

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1466-0

Knižní klub (2005) 80-242-1466-0 221

Dvanáct povídek - dvanáct záhad... Ať už jde o podivné okolnosti zmizení lorda Listerdalea, strašidelný sen novomanželky o jejím bývalém nápadníkovi, tajemné setkání ve vlaku, záhadnou vraždu bohaté tetičky, náhlou změnu chování jednoho nekňuby, honbu policejního inspektora na penzi za neodsouzenou vražedkyní, nezvyklé zaměstnání pro děvče bez práce, tajemství košíčku s třešněmi, nečekaný telefonát autorovi detektivních románů, překvapivou nabídku k sňatku, případ ukradeného rádžova smaragdu či ztraněné city slavné sopranistky, vždy se čtenář dočká překvapivého rozuzlení.
Skutečné zločiny i banální náhody či nedorozumění, to vše je zachyceno mistrným perem královny detektivních příběhů, s laskavou ironií, které neunikne žádná z vrstev anglické společnosti.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Vaca1000
  10. 3. 2015, 22:16
Četl jsem asi 10 knížek od Agáty, z toho se dala číst pouze jedna jediná, a to Vraždy podle abecedy. Ostatní jsou s prominutím takové slátaniny, že jsem je většinou v půlce knihy odhodil, ale tohle byla PERLA - 12 příběhů absolutně o NIČEM!!!! Po 80ti přečtených stranách jsem se pořád uklidnoval, že se to třeba rozjede, že k něčemu dojde - marně!!!! Větší slátaninu jsem snad nečetl, kapitoly absolutně o ničem, tuna postav, nesouvisející dialogy, rozuzlení.......prakticky žádné, zápletka minimální, děj nulový......... Omlouvám se, ale po TOMTO zklamání s Agátou končím, a hodlám číst něco, co má DĚJ A SMYSL, tohle bylo ošklivé zklamání!!!..........Královna detektivek????? TO JSEM SE TEDA ZASMÁL!!! :) :) :D