Palba od boku (Portrét Quentina Tarantina)

Palba od boku (Portrét Quentina Tarantina) Originální název: Quentin Tarantino: Shooting from the Hip
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Jota - 1995
ISBN: 80-85617-82-X

Jota (1995) 80-85617-82-X 463

Zasvěcená sonda do života a tvorby režiséra a scénáristy Quentina Tarantina. (Založil/a: Bigrambo)

#film
Wensley Clarkson Wensley Clarkson
*1956

barbiegrrrl
  29. 4. 2012, 17:37
Dle mého skromného názoru je to skvělá a zajímavá biografie, jejímž jediným problémem je zastaralost. Vzhledem k tomu, že vyšla v roce 1995, končí po úspěchu Pulp Fiction, což je pořád jen začátek Tarantinovy kariéry. Líbí se mi, že autor vycházel z mnoha zdrojů, včetně Tarantinových blízkých přátel. Sympatické je i to, že značný prostor v "Prvním dějství" věnuje Tarantinově matce Connie, což je opět zajímavá postava, která měla na osobnost budoucího režiséra a filmového a komiksového nadšence obrovský vliv. A nejde tu jen o Tarantina, mezi řádky se dozvíte i pár zajímavostí o dalších lidech z filmové branže (věděli jste například, že otec Woodyho Harrelsona byl nájemný vrah?). Prostě a jednoduše, tohle mě fakt bavilo:)
Ramirez85
  24. 7. 2014, 14:59
Mírně bulvárně napsaná biografie nejvýraznějšího režiséra současnosti, navíc ukončená dobou, kdy celý svět zachvátila mánie filmem Pulp Fiction. Tudíž nejzajímavější části jsou ty, které popisují docela divoké Quentinovo dětství a pak ty, které ukazují, jak těžké je se v továrně na sny uchytit, přestože máte talentu na rozdávání a že bez cizí pomoci by se vám to nepodařilo asi nikdy. Nejvíc se mi líbí ten fakt, který z knížky vyznívá, že samotný Tarantino si jde stále svou vlastní cestou, pořád je tím "vyvrhelem" a nejšťastnější chvíle jeho života byly ty, kdy pracoval ve videopůjčovně a byl obklopený stejnými filmovými maniaky, jako je on sám.
SallyZen
  3. 11. 2011, 16:59
Tato kniha se mi dostala do ruky náhodou. Jen tak jsem brouzdal po knihovně a ke Kingovým Pustinám jsem chtěl ještě něco. Zavítal jsem tedy do oddělení filmu a hned mě tato kniha oslovila. Tarantinovy filmy miluju. Jen mě mrzí, že tato knížka je starší, například kdyby se to vyprávělo z r. 2010 to by bylo teprve dílo. Ale samozřejmě musím říct, že hned po pár stránkách jsem zjistil, že to bude bomba. V té době jsem byl nemocný takže jsem knížku doslova spolknul jedním hltem. Jinak řečeno přečetl za den. Velice toto dílo doporučuji, protože Clarkson skvěle a objektivně shrnul Tarantinův život do té doby. Skvěle jsem se seznámil i s jinými osobami a problémy. ale počet stránke je uveden špatně. Má +-300 a k tomu ještě ze zadní stránky scénář Pulp Fiction.