Anglie hraje venku

Originální název: England Away

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-742-1

BB art (2006) 80-7341-742-1 260

Román sleduje osudy a myšlenky tří hlavních postav, představujících minulost, současnost a budoucnost – penzisty Billa Farrella, vzpomínajícího v Londýně na své zážitky z války, Toma Johnsona, který se probíjí Holandskem a Německem na fotbalový zápas anglického mužstva v Berlíně, a Harryho Robertse, který se dívá do budoucnosti pod vlivem holandských a německých drog. Kniha kulminuje popisem kmenové jednoty a bleskové války anglických fotbalových chuligánů v ulicích Berlína. (Založil/a: cíge)

John King John King
*??.??.1960

cíge
  14. 3. 2011, 23:03
Pro mne super záležitost! Žádný politicky korektní řečičky o tom, jak jsou "chuligáni špatní áááno", ale přímočarý vhled do této "problematiky" a ukázka filozofie těchto rebelů. Tady nejde o dějovou linii, ale o alternativní postoj vůči kecům a hysterii, které nám servírují média. Kromě toho je zde ještě jakási další dimenze knihy, která nastiňuje pohled britského veterána druhé světové války na současnou Británii a jeho životní názory, a zároveň líčí jeho zážitky z války, vedle kterých vyzní chuligánské bitky a mediální hysterie kolem nich jako naprosté malichernosti.