Slzy ticha

Slzy ticha Originální název: Free

Alpress - 2008
ISBN: 978-80-7362-544-3

Alpress (2008) 978-80-7362-544-3 262

Hrdinka a autorka příběhu Byla jsem otrokyní Mende Nazer po dlouhém úsilí získala politický azyl a britský pas. Konečně je svobodná, přesto nesmírně trpí odloučením od svých blízkých. Podnikne velmi riskantní výpravu do Súdánu, aby se po mnoha letech s africkou rodinou znovu setkala. Jenže oblast není bezpečná a Mende je trnem v oku súdánské vládě, neboť se ote (Založil/a: borntolive)

Mende Nazer Mende Nazer
*1982

Damien Lewis Damien Lewis

Alča25
  11. 7. 2013, 14:31
Příběh této dívky je velmi smutný, i když se "šťastným" koncem - ty uvozovky jsou proto, že žije bez rodiny, ale tento druhý díl mě vůbec nechytil a po necelých sto stránkách jsem ho odložila, protože mi přišel nudný. Ty dvě hvězdičky jsou hlavně za styl a ne za příběh...
Kristynka44
  18. 11. 2016, 16:53
První díl od této autorky mě pohltil tak, že jsem knihu přečetla jedním dechem. Nicméně, tento díl už mě tolik nezaujal, měla jsme co dělat, abych knihu vůbec dočetla.
Jituška Mojdlová
  8. 6. 2015, 13:26
Stejně jako u ostatních biografických románů s podobnou tématikou, ani tato kniha už není tak zajímavá a čtivá jako její předešlý díl. Ale po prvním díle, je člověk vždy zvědavý a chce vědět jak hrdinka nakonec naložila se životem a jak to prostě vše dopadlo.