Peklo blízko nebe

Originální název: Into Thin Air

Columbus - 1999
ISBN: 80-859-2877-9

Columbus (1999) 80-859-2877-9 301

Autentická výpověď amerického sportovního novináře, účastníka komerčního výstupu na Mount Everest v r.1996 o tragedii, která si vyžádala šest obětí.

Autor byl jako vynikající horolezec pověřen napsáním článku o rostoucí komercializaci výstupů na Everest a byl přijat jako klient do výpravy úspěšného horského vůdce Roberta Halla. Při výstupu v květnu 1996 zahynulo v důsledku náhlé sněhové bouře šest lidí, z nichž tři byli profesionální horští vůdci. Autor nejen detailně popisuje tragickou výpravu, ale zamýšlí se v jejím rámci i nad problémy komerčních výstupů, nad otázkami odpovědnosti jednotlivce, mezilidskými vztahy a etikou vysokohorského sportu. (Založil/a: borntolive)

Jon Krakauer Jon Krakauer
*12.04.1954

Pechmanka
  27. 3. 2013, 14:34
kniha podle skutečné události, která výstižně přiblíží jednu tragickou výpravu v důsledku špatných rozhodnutí a nedodržení časových harmonogramů na Everest. Doporučuji přečíst i knihu o stejném tragickém výstupu ale od horského vůdce Bukrejeva - Výstup. Uděláte si obrázek z obou stran,ze strany horského vůdce a ze strany pohledu novináře.
Majka82
  12. 2. 2016, 9:14
Struhujici příběh. Nemohla jsem prestat číst a i v posteli s knížkou v ruce jsem skoro cítila tu sněhovou bouři, která se na Everestu odehrávala. Film je fajn, ale teprve detailně popsány příběh tomu dá plný rozměr. Jela bych někam na hory...