Bezejmenná

Originální název: Ten thousand sorrows

Ikar - 2002
ISBN: 80-7202-997-5

Ikar (2002) 80-7202-997-5 197

Skutečný příběh korejské míšenky, které její "nečistokrevnost" přinesla vyvržení v xenofobní společnosti korejské i americké.
Dívenka, která se stala svědkem toho, jak její korejský dědeček a strýc oběsili její matku, protože poskvrnila čest jejich rodiny tím, že přivedla na svět ji, míšence, se dostane do amerického sirotčince, kde ve strašlivých podmínkách prožije několik měsíců, než je adoptována americkým manželským párem. Noví rodiče jsou podivínští křesťanští fanatici, kteří za celé její dětství neprojeví náznak soucitu či lásky, a křesťanství jí představují jako nenávistný koloběh provinění, trestu a povinností. Protože vše, co na ní bylo "neamerické", vzbuzovalo u rodičů i ve společnosti amerického maloměsta nepřátelsjví stejně, jako ve společnosti korejské, snaží se dívka přizpůsobit. Posléze je rodiči vdána za paranoidního sadistu, což její situaci také nevyřeší, teprve mateřství jí dodá sílu k osamostatnění, k boji s předsudky na všech stranách a k pochopení a překonání vlastního utrpení. (Založil/a: borntolive)

Elleyne
  7. 5. 2013, 15:08
Knížku jsem přečetla jedním dechem a s hrdinkou prožívala všechny její útrapy, a držela jí palce, aby už skončily.
xerdsfsd
  17. 5. 2014, 21:55
já osobně se hrdince divím, že stále ještě komunikuje s chladnými necitelnými ba týrajícími "adoptivními rodiči", protože já na jejím místě bych zcela rozhodně už o ně nezavadila pohledem, jejich nápad provdat dívku za násilného cvoka, ten tomu nasadil korunu. Autorka byla a je statečný člověk,snad už bude mít v životě jen štěstí