Americkým západem

Originální název: Americkým západem

Action-Press - 2003
ISBN: 80-239-1649-1

Action-Press (2003) 80-239-1649-1 118

Pacific Crest Trail - pacifická hřebenovka - se jmenuje koňská stezka vedoucí od mexické hranice na kanadskou. Pro toho, kdo s ní kdy přišel do styku, zůstává zajisté nezapomenutelným zážitkem! Stezka začíná na vyprahlých kopcích jižní Kalifornie, pokračuje do hor Sierry Nevady, kde vede jak po rozlehlých loukách, tak divokými lesy, mezi gigantickými stromy i holými, rozeklanými horskými štíty, stoupá až do věčného sněhu a ledu tamních čtyřapůltisícimetrových velikánů. Sleduje křišťálově čisté potoky vytékající ze smaragdově zelených horských jezer plných pstruhů. Není snad dne, aby na ní člověk nenarazil na divoká zvířata, srnami počínaje a černými či hnědými medvědy konče. A když se nahoře v horách potkají lidé, tak jsou přátelští a pohostinní. Čím víc k severu jsou hory dominantnější. Na sta kilometru jsou ty sopečného původu viditelné, některé z nich jsou ještě aktivní sopky i přesto, že mají ledovci pokryté vrcholky. Po čtyřech tisících kilometrech putování přichází ve státě Washington, v pohoří Severních Kaskád, to nejkrásnější: naprostou divočinou se dorazí do Kanady mezi třítisícovkami - těžko popsatelnými, fascinujícími, neskutečnými... Kniha Americkým západem: Pěšky a na koních od Mexika do Kanady je další obrazovou publikací - a strhujícím vyprávěním - Leoše Šimánka, která vychází v Čechách. (Založil/a: borntolive)

vladislaus
  29. 4. 2014, 7:22
Na jednu stranu lákavé a na druhou stranu nepředstavitelné jsou pro mne cesty, na které se vypravuje Leoš Šimánek i se svou rodinou. Jsem totiž pecivál a jeho knihy mne tudíž fascinují svou dobrodružností.