Leonardův stín neboli má strhující dobrodružství v Leonardových službách

Leonardův stín neboli má strhující dobrodružství v Leonardových službách Originální název: Leonardo's shadow
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1983-7

Knižní klub (2007) 978-80-242-1983-7 328
(Založil/a: Gábule)

Dumbicek
  2. 4. 2016, 19:39
Kniha se nečetla vůbec špatně,byla dobře napsaná.. Bohužel ale pro mě neměla ten správný náboj. Byla zajímavá se zajímavým námětem, ale něco mi tam chybělo.Myslím,že je na ní vidět,že je to prvotina.
Gábule
  8. 3. 2011, 19:52
Prvotina britského spisovatele Christophera Greye je inspirována Leonardovým mistrovským dílem Poslední večeře Páně. Dobrodružství Leonardova učně, patnáctiletého Giacoma, začínají v době, kdy se mistr potýká s těžkým obdobím a není schopen dokončit nástěnnou malbu, kterou si u něho objednali milánští kupci. Hrozí mu, že ji místo něho vytvoří jeho rival, nadaný Michelangelo. Leonardo odmítá zasvětit Giacoma do tajů svého umění a nechce mu pomoci ani při hledání ztracených rodičů. Až příchod tajuplného mága, který Giacomovi nabídne pomoc výměnou za jisté tajemství, vše změní...