Lotos a kříž

Podtitul: rozhovor Ježíše s Buddhou

Návrat domů - 2003
ISBN: 80-7255-064-0

Návrat domů (2003) 80-7255-064-0 77

Jednoho dne všichni zjistíme, že být uctivý a upřímný nám nedává oprávnění se mýlit. Pravda vyžaduje hledání a oddanost. Naše úsudky se musí shodovat s Pravdou, jež obstojí ve zkoušce. Být spoután lží je nejhorším ze všech vězení. (Založil/a: borntolive)

Ravi Zacharias Ravi Zacharias
*26.03.1946

Introvert
  8. 8. 2014, 22:10
Fiktivní rozhovor mezi hlavními postavami dvou stěžejních filozofií. Příliš rovný rozhovor to však není. Je tu jeden prorok trpělivě vysvětlující, druhý v nepříliš rovném, spíše submisivním postavení. Nevyjádřila bych to lépe než uživatel irulan. Naprostý souhlas.
Jan.S.Harold
  9. 8. 2014, 0:19
Zásadní problém těchto komparací je v tom, že žádný "prorok křesťanství" nikdy neexistoval. Ježíš má v křesťanství zcela ojedinělou roli (které se Buddha nikdy nemůže a ani nechce rovnat) a ty postježíšovské postavy jsou zase někde úplně jinde, než proroci starých dob. No a vnímat to obojí jako "filosofie" znamená jen a pouze vytřít si prdel jak jedním, tak druhým. :)
irulan
  15. 8. 2013, 20:39
Není to těžké čtení, jsou zde shrnuty nejzákladnější myšlenky křesťanství a buddhismu a uvedeny ty nejkřiklavější rozdíly mezi nimi. Kniha není až tak nezaujatým rozhovorem proroků buddhismu a křesťanství, je znát autorovo křesťanské přesvědčení. Ač laskavá, přece jen kritika buddhistické filosofie.
Katoba
  23. 10. 2012, 10:43
Srozumitelné vysvětlení hlavních rozdílů mezi buddhismem a křesťanstvím. Moc se mi líbilo. Vřele doporučuji :)