Mnich

Mnich

Podtitul: deník ctihodného Mantakusaly. Jak jsem se stal, byl jsem a jak jsem přestal být Buddhovým mnichem.

Originální název: Mnich: deník ctihodného Mantakusaly. Jak jsem se stal, byl jsem a jak jsem přestal být Buddhovým mnichem.

Eminent - 2004
ISBN: 80-7281-172-X

Eminent (2004) 80-7281-172-X 221

Autor v knize popisuje svoje zkušenosti z půlročního pobytu v buddhistickém klášteře na Srí Lance. Upřímně se zpovídá z důvodů, které ho k tak závažnému životnímu kroku přiměly, a zároveň odkrývá možnosti, jak Evropan může získané poznatky využít v běžném životě. (Založil/a: borntolive)

Lukáš Marvan Lukáš Marvan
*1962

RockWagram
  23. 6. 2013, 14:07
Krásný popis mnišského života z pohledu, který se nám tak často nenaskytne. Čech, který byl zvyklý na život v civilizaci se všemi výhodami i nevýhodami, hledá poznání (a jak říká Jaroslav Dušek - poznání je od slova ,,poznat'', což znamená, že už to známe, jen to musíme znovu objevit, poznat) na ostrově plném buddhova učení, na Srí Lance.