Tajná zahrada

Tajná zahrada Originální název: The Secret Garden

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2441-1

Knižní klub (2009) 978-80-242-2441-1 346

Mary je ošklivá, protivná, rozmazlená a všichni o ní říkají jen to nejhorší. Když osiří, je poslána ke strýci na ponuré panství, jehož chodbami se v noci nese žalostný nářek. Dům však stojí uprostřed nádherné anglické krajiny, v níž žije v chudé chaloupce malý Dickon, který dokáže rozmlouvat se zvířaty, a čeho se dotkne, to začne kvést. Mary s jeho pomocí nejenže odhalí původce tajuplného pláče, ale promění téměř mrtvou zahradu v kouzelný kout vyzařující nadpřirozenou, oživující sílu. Podaří se jí zvrátit neblahý osud, vznášející se nad panstvím už celá léta? (Založil/a: borntolive)

Frances Hodgson Burnett Frances Hodgson Burnett
*21.11.1849 - †29. 10. 1924

Nikyz
  1. 2. 2013, 17:40
Vůbec bych neřekla, že je to víc než sto let, co kniha vyšla poprvé. Příběh je nadčasový, krásný, tajemný, prostě kouzelný..
Roose
  20. 11. 2014, 22:34
Na to, že jsem tuto dětskou knížku četla až v dospělosti, mě to chytlo poměrně dost, což už asi o něčem svědčí. Příběh plyne příjemně, je to čtivě psané a má to atmosféru. Prostě knížka pro děti, jak má být (pozn. já to ale četla v anglickém originále, českou verzi nemůžu posoudit).
alicej
  11. 2. 2013, 17:11
Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Děj je opravdu nadčasový, ale zároveň přináší atmosféru staré Anglie. Tajemství, které musí Mary odhalit i to, co přinese její zahrada je krásným příběhem.