Zóna nadšení - Dramatický příběh přátelství a lásky (1968-2008)

Zóna nadšení - Dramatický příběh přátelství a lásky (1968-2008)

Hlavní hrdina, dvacetiletý student Jozef, se v červenci 1968 zamiluje v Kyjevě do Ukrajinky Alexandry, v srpnu 1968 se ve Vysokých Tatrách seznámí s německým studentem Thomasem, který se vrací do Německa v noci z 20. na 21. srpna. Této noci zároveň přichází do Československa přes východní hranici Alexandra jako příslušnice sovětské okupační armády. Z lásky k Jozefovi jde dobrovolně pomoci Čechům a Slovákům v boji s údajnou kontrarevolucí. Okupace přátelství a lásku mladých lidí přeruší, ale způsob, jakým život následujících třicet sedm let proplétá jejich osudy, vyráží dech.

Autor bestselleru Idioti v politice, bývalý diplomat a politik Jozef Banáš, neobvykle otevřeně odhaluje svět mezinárodní politiky, diplomacie a tajných služeb. Na pozadí dramatického příběhu se čtenář seznámí s nejvýznamnějšími událostmi nedávné minulosti v Německu, Česku, Rusku, Ukrajině a na Slovensku. (Založil/a: Aliskkka)

Jozef Banáš Jozef Banáš
*27.09.1948

Gallienus
  18. 5. 2015, 12:58
Velice dobrá kniha, ač jsem mladší ročník, příběh mě nadchnul, skvělé vykreslení doby a lidí nejen v Československu v období normalizace.
Kozin
  17. 12. 2012, 8:13
Výborně napsaný příběh. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout. Vřele doporučuji těm kdo zažili období od 60 let. minulého století.