Al Capone a jeho doba

Al Capone a jeho doba Originální název: Capone

Prostor - 1997
ISBN: 80-85190-64-8

Prostor (1997) 80-85190-64-8 768

Podrobná biografie asi nejznámějšího mafiána všech dob Ala Capona popisuje jeho osudy od mladých let až k jeho neslavnému konci. (Založil/a: Shapiro)

schumick
  24. 9. 2015, 10:38
Perfektní kus novinářské časosběrné a investigativní práce.
Knížku jsem zvolil, protože jsem chtěl zjistit, jak on to vlastně "udělal", jestli byl opravdu tak krutý zločinec, nebo kde byl zakopaný pes. Musím říct, odpověď jsem dostal - pokrytecké prostředí americké prohibice, období rychlého růstu dvacátých let, imigrantská xenofobie, špatné nastavení legislativy a veřejného politického systému oproti společenské poptávce a přehlížení korupce - to všechno umožnilo lidem s "pouze" posunutými morálními hodnotami se dlouhou dobu beztrestně věnovat gangsterskému řemeslu. To nespoléhalo v prvé řadě na vraždění a vydírání, ale na organizační a manažerské schopnosti. I proto se tomuto odvětví obživy říká organizovaný zločin, který je mnohonásobně těžší odhalit a dokázat oproti jednotlivcům, či malým skupinám bez politického a mocenskému přesahu.
Osobní poznámka - Al Capone byl v daném čase a místě dle příslušného právního řádu zločinec, v komunistickém Československu by byl vekslák, dnes by byl lobista...
lukyn
  20. 3. 2012, 16:22
Strhující publikace, která sleduje celoživotní cestu jednoho z nejslavnějších gangsterů dvacátého století.