Originální název: Já a on

Noxi - 2016
ISBN: 978-80-8111-293-5

Noxi (2016) 978-80-8111-293-5 352
Noxi (2011)

Příběh hlavních hrdinů Lenky a Michala je vystavený na obrazech z manželského života. Dny všední se prolínají s těmi hezčími a hřejivějšími a s nimi se proměňují i proagonisté, kteří se brali velmi mladí, plní snů a ideálů, z nichž však postupně museli slevovat, přizpůsobovat se jeden druhému, dětem okolnostem Lenka s Michalem v průběhu času poznávají, že jen láska nestačí, a pokud chtějí spolu zůstat a vést šťastný život, musí se to naučit. I za cenu ústupků, kompromisů a zřeknutí se vlastních přání a tužeb. Vždyť láska za to stojí (Založil/a: slide)

Morsie
  4. 9. 2013, 14:04
Kniha, jakých by mělo být víc. Mělo by být víc varování pro ty mladé, zamilované, naivní bytosti. Láska je sice pěkná věc, ale nese s sebou plno starostí. Knížka Já a on je toho dobrým důkazem. Skvělé, oddechové čtení, které je zároveň poučné - je to popis skutečného života a všech slastí i strastí, jaké přináší. Takových osudů se může na světě dít ticíce... právě proto je Já a on tak výjimečná kniha.
marcellia
  17. 9. 2015, 13:08
Mně kniha bohužel nezaujala.Zbytečně dlouhá,a plná citových výlevů hlavní hrdinky,která neustále přemýšlí,co že se to mezi nimi stalo,že už vztah/manželství,není jako dřív,že kde že je ta "vřelost a něha" ve slovech,která si říkají..bože..
Na každé stránce se někdo buď "ušklíbá",nebo někdo někomu "odsekává". Manželka si co chvíli zapaluje cigaretu,a to i o pauze v práci-mateřské školce,fujtajbl! A na konci knihy jsem akorát valila oči,že to s ní její manžel vydržel,protože na můj vkus to byla docela labilní osoba,která co chvíli měnila názory a vlastně jako by ani sama nevěděla,co chce.Pro mě nuda nad nudu,a jednu hvězdu dávám jen za nápad.Možná napsat to někdo jiný,bylo by dílko povedenější.
b.w.
  28. 5. 2014, 13:49
Výborná kniha, která mě bavila od začátku až do konce. Příběh o životě, jaký je... Řadím mezi své nejoblíbenější.
Japi
  27. 6. 2016, 12:33
Krásný příběh, naprosto ze života....myslím, že stojí za přečtení jak mladým, kterým by možná kolikrát pomohl v rozhodování, tak ostatním, pro zavzpomínání. Nádherně se čte, myslím, že spousta z nás se v příběhu uvidí, pozná. Jak je to s láskou, která trvá od mládí a je potřeba v mladém věku řešit důležitá životní rozhodnutí..nedá se příběh nikdy popsat tak krásně, jaký je doopravdy. Krásná knížka prostě ze života.