Originální název: The Magicians

XYZ - 2015
ISBN: 978-80-7505-215-5

XYZ (2015) 978-80-7505-215-5 401
XYZ (2009) 978-80-7388-275-4 404

Napínavý příběh o mladém muži, který praktikuje magii v reálném světě. Quentin Coldwater je nadaný, ale nešťastný. Chodí na střední školu, je stále obklopen fantasy příběhy, které četl jako dítě, příběhy zasazenými do magické země jménem Fillory. Představte si jeho překvapení, když se náhle nečekaně dostane na velmi tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá skvělé vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Ale kouzla Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že země Quentinových snů je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. Jeho dětské sny se stanou noční můrou… (Založil/a: Dandislav1991)

#magie
Lev Grossman Lev Grossman
*26.06.1969

S.monika
  30. 12. 2015, 22:24
Kniha mě zklamala .. rychle jsem se sice do ní začetla, ale ubíhalo se to podivným směrem. Nejvíce jsem se těšila na řádné popsaní těch kouzelných věcí a prostředí a další magických drobností, ale byla jsem jako čtenář ochuzena. Nakonec jsem knihu ani nedočetla,,, prostě jsem u toho nevydržela. závěrem: celkem vtipné mi přišlo "nenápadné" odkazování na Narnii, nevím proč s tím dělal takovou vědu? asi copyright.. nevím. prostě škoda.
Kuci92
  26. 11. 2016, 20:30
Knihu jsem dočetl spíše abych ji měl z krku, než že by mne bavila. Bylo tam pár zajímavých pasáží, ale dle mého názoru převažovali spíše ty nudné. Není to úplný odpad, ale druhý a třetí díl si nechám na dobu, kdy bude opravdu nouze.
Manon
  28. 11. 2013, 23:30
Ze začátku mě kniha doslova otrávila, nalézala jsem zřejmé podobnosti s Narnií, Potterem a Pánem prstenů. Už už jsem ji chtěla odložit, ale v tom se to trochu začalo rozjíždět a já že to teda dočtu. Asi ve 2/3 mě to pohltilo a hodnotím za všech pět hvězd. Pak to stojí za to, ikdyž je tam pár wtf momentů, tak kniha jako koncept se mi líbí moc a moc.
Pajky
  13. 6. 2015, 0:21
Ke knížce jsem se dostal kvůli tomu, že se podle ní chystá seriál a tak jsem si říkal, jestli bude mít vůbec cenu ho sledovat. Ale jestli bude jako knížka tak určitě ne. Problémem knížky není ani tak to, že neustále připomíná Narnii a je nepovedenou snahou o dospělejší verzi Harryho Pottera. Problém je, že se tam zhruba polovinu knížky vůbec nic neděje (školní léta jsou hrozně nudný a odbytý) a že hlavní hrdina je sympatickej asi tolik jako žaludeční vřed. Ve druhé polovině se sice konečně začalo něco dít (i když se nedá říct, že by to byla nějak originální akce), ale Q se choval jako naprostej debil. Ani tak by mi nevadila ta deprese, která je z toho cítit, jako mi spíš vadí zbytečný užívání vulgarit a vykreslení "čarodějů" jako znuděných existencí, který nemají na pořadu dne nic lepšího než fetovat a šukat toho, kdo se zrovna namane. Ne, tenhle pokus namixovat Narnii a Bradavice prostě nevyšel a jsem si jistej, že pokračování se vyhnu obloukem.
tunik
  24. 8. 2016, 20:04
Mně se kniha velice líbila. Přišla mi zajímavá už od začátku. Podobnost s Narnií a Potterem tam je, ale mě Mágové bavili tak stokrát víc. Všichni co říkají, že depresivní a nepříjemná atd. mají pravdu, ale víte co? Doporučil ji G. R. R: Martin a pokud někdo jeho tvorbu četl musí mu být jasné že nepříjemnosti tu být musí. Pro mě skvělá kniha se skvělým pokračováním.
Jituška Mojdlová
  8. 6. 2015, 12:38
Harry Potter pro dospělé. Kniha není moc čtivá, dokonce je spíše nudná. Možná to bude tím, že jsem knihu v půlce přestala číst, protože mě opravdu moc nezaujala. Nedoporučuji.
Kylar
  3. 3. 2015, 13:10
Z první poloviny knihy jsem byla opravdu nadšená, ta druhá by se mohla klidně vyhodit. Zakončení ve stylu všemocných mágů, kteří už neví coby, ujíždějí si na alkoholu a drogách, nic jim nechybí, nic nemusí, a to je přivádí do té největší mizérie a bezcennosti jejich života, kdy už pozbývají veškerých morálních hodnot, protože na ničem vlastně nezáleží. Tak to mělo skončit. Druhá polovina knihy jako levná vykradačka Narnie už za moc nestojí.
lik009
  22. 2. 2015, 11:55
Ano podobnost s Narnii je výrazná ale cela depresivnost a styl napsání to považuje úplně někam jinam.
Chemísek
  20. 7. 2011, 19:39
Souhlasím, že konec je Narnii opravdu hodně podobný, ale to by mi ani tolik nevadilo. Problém je podle mě v tom, že je to strašně depresivní - Můj osobní názor. =)
Navíc mě tam rozčiloval až příliš volný konc...teď opravdu nevím, jestli bude pokračování nebo ne, ale jestli ne....
A u začátku knihy jsem zase vždycky šílela, když se tam objevilo jméno Filorie (a to bylo opravdu často)....asi mám na ní alergii!!!
Takže když to shrnu - nelituju, že jsem to přečetla, ale jsem si jistá, že po téhle knížce zase dlouho nesáhnu.