Kaštanový král

Kaštanový král

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2954-6

Knižní klub (2011) 978-80-242-2954-6 496

Když Henry York objevil za stěnou své ložnice devětadevadesát tajných dvířek, netušil, že to jsou vstupy do mnoha dalších světů. Bohužel se mu zároveň podařilo osvobodit i nesmrtelnou čarodějnici z pradávných dob, která dychtí po moci a chystá se zničit veškeré světy za dvířky – a zároveň i všechny ty, které má Henry rád. Henrymu nezbývá než požádat o pomoc legendárního Kaštanového krále. Všechno má však svou cenu a může se stát, že Kaštanový král po něm na oplátku bude vyžadovat cosi stejně nebezpečného jako čarodějnice sama. Třetí díl série (Sto tajných dvířek, Pampeliškový oheň). (Založil/a: Antonín)

Nathan David Wilson Nathan David Wilson
*??.??.1978

Jetelik
  21. 4. 2011, 18:26
Po druhém díle jsem se docela obával tohoto závěru trilogie, ale moje obavy byly brzy zcela rozptýleny. Wilson opět skvělým a příjemně vykreslujícím jazykem vypráví příběh, který narozdíl od druhého dílu nepostrádá pevnou logickou strukturu a není přemrštěně fantazijní. Není kapitoly, kdyby čtenář nebyl udržován ve stálém napětí a očekávání dalšího dějě. Příběh je také trochu temnější a díky tomu je zajímavý i pro odrostlejší čtenáře. Je pravda, že závěr této knihy a vlastně i trilogie mohl být trochu pestřejší a příběh o konci Niamany a Černé hvězdy rozvinutější a autor mhol risknout ho udělat trochu více dospělým, ale tato věc mi nezkazila celkový, velmi uspokojivý pocit z Kaštanového krále.
Margret
  27. 10. 2011, 17:35
Druhý díl trilogie mě téměř odradil od Kaštanového krále, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala a pustila se do něj. Děj již nebyl tolik rozštěpený jako v předešlé knize a tím udržoval toužené napětí od začátku do konce. Kaštanový král splnil všechna očekávání od fantasy knihy a zanechal jen pozitivní dojem. Dávám 5 hvězd!