Originální název: The good earth

ISBN: 80-85634-12-0

Knižní klub (1993) 80-85634-12-0 264
Odeon (1968)
Družstevní práce (1947)

První díl trilogie (Dobrá země, Synové, Rozdělený dům) americké spisovatelky, laureátky Nobelovy ceny, vyprávějící o životě Číny. Román, jehož námětem jsou čínské rolnické masy a jejich sociální otázka, byl ve třicátýchletech bestsellerem a byl poctěn Pulitzerovou cenou. (Založil/a: Mitsuki)

svobodka
  8. 2. 2016, 16:57
Reaguji na komentář Rinae: nic se nezměnilo; když se dnes muž při druhé míze zblázní do mladé ženy, s tou první se rozvede. Takže zatímco Číňan se o i o tu první ženu stará až do smrti, náš současník nechá svou první ženu, ať se o sebe postará sama.
Jinak musím říci, že kniha mně přímo nadchla. Ale je to hrozný život, jak lidé v Číně žili (a to nevím, zda to někde na venkově nevypadá i dnes ještě podobně). Protože dílo má ještě pokračování (Synové, Rozdělená země) a v naší knihovně je nemají, dnes jsem si všechny tři díly objednala v antikvariátu. Moc se těším.
Rinae
  20. 6. 2015, 18:58
Je to úplně jiný svět. A když se muž ve středním věku zblázní do nové ženy, může si ji přivést domů ke své "staré". Nespravedlnost...
Quinty
  13. 8. 2016, 4:16
Tak teda, tohle se mi moc líbilo. Čekala jsem knihu, kterou nebudu moct pořádně ani číst - zastaralý styl psaní, žádná akce, samé popisné pasáže. A ono vůbec. FAkt to bylo čtivé, příběh super. Chudý sedlák se oženil čistě z praktických důvodů, aby měl ženu, která mu navaří, postará se o domácnost, pomůže mu a hlavně mu porodí syny. žena toto všechno splnila, jen nebyla krásná a kdoví jak chytrá. Přečkala s ním hladomor, děti vychovala, peníze naspořila, koupili pole a další pole až se ze sedláka Wanga stal PAN Wang. A onen Wang zapomněl jaké to je být chudý a pořídil si další ženu...Jen tak pro okrasu. Syny dal na učení, nenaučil je jaké je to spoléhat se na půdu a taky to tak dopadlo...
Parádně rozepsané vztahy. Čtivé, svižné, super. Doporučuji