Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Leviatan

88%
4 64
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Leviatan Originální název: Leviathan
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2925-6
Počet stránek: 448
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 18x v oblíbených
v přečtených 83x v přečtených
v knihovně 44x v knihovně
k přečtení 75x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2011) 978-80-242-2925-6 448

První svazek nesmírně napínavé nové série. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na industriály, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a darwinovce, jejichž hybridní “potvůrky” fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se odehrává těsně před první světovou válkou. Alex, utajený syn nedávno zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda, prchá před strýcem Františkem Josefem, který ho chce zavraždit, do Švýcarska a tam se s eznámí s Deryn, skotskou dívkou, která se v převleku za chlapce stane plavčíkem na válečné vzducholodi Leviatan, ohromném ekosystému složeném z velryb, netopýrů, včel, šestinohých psů závislých na vodíku a všelijakých jiných potvor, díky níž je neporazitelná. (Založil/a: Antonín)

(více)  
Scott Westerfeld Scott Westerfeld
*05.05.1963

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

nevermore
40% 40% 40% 40% 40%
  23. 8. 2013, 9:49
Čtivá kniha, určená pro mladší/starší dorost, která mě ve finále nenadchla. Byl jsem zvědavý na střet hlavních postav a ten se mi teda těžce nezamlouval. Nepomohlo tomu ani přespřílišné napadání potomka Františka Ferdinanda dívčinou Deryn, často kostrbaté, jen aby to tam zkrátka bylo.

Dery: Co kdybychom seznámili Aleka s mladými huxleyi?
Alek: Kdo je to?
Dery: Huxley není KDO, ty pitomečku, spíš je to co, protože vznikl z větší části z medůzy...

(Jak to měl, probůh, vědět :) ) Atd. atd., podobné jednání tam bylo xkrát a mě to prostě ruší, stejně tak nadměrné užívání slova "odtušil, odtušila" v naprosto špatným kontextu, mimochodem taky v celý knížce.

No nebudu to dál protahovat, zkrátka jsem si to měl asi spíš přečíst, když jsem ještě spadal do kategorie mládež, i proto budu s hodnocením shovívavější, než bych jinak byl.
ondrasek
100% 100% 100% 100% 100%
  16. 2. 2015, 8:28
- alternativní historie za doby císaře Františka Josefa I.
- vyšlechtěná zmechanizovaná zvířata proti obrovským strojům
- kniha doplněná o nádherné ilustrace, díky kterým se čtenář lépe orientuje v příběhu
- 100%
Jetelik
80% 80% 80% 80% 80%
  26. 6. 2011, 16:10
Nejen, že se v Leviatanovi proplétají dva rozdílné příběhy, ale je to jako najednou číst dvě rozdílné knihy. Část vyprávějící o princi Alekovi, jakoby napsal muž a tato část vyprávějící o kráčecích strojích a o těžkém údělu dospívajícího chlapce - dědice velké říše také velice zaujme čtenáře hlavně z řad chlapců a naopak část o Deryn jakoby psala žena a to pro čtenáře z řad dívek, kde se často objevuje témata vzdoru vůči postavení žen v mužské společnosti a chápání světa z pohledu níže postaveného člověka. V momentě, kdy se obě dějové linky spojí, je tento kontrast naprosto nepřehlédnutelný a klíčový a pro závěr knihy i velmi plodný. Je pravda, že příběh je trošku víc dětský, než by musel být a trochu rálnější stempunkový svět a drsnější verze příběhu by nemusela knize škodit a naopak přílákat větší okruh čtenářů z řad dospělých sci-fistů a milovníků fikce.
Ještěrka Mollitiam
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 2. 2016, 16:58
Kniha je napínavá už od první stránky a to hlavně svou netradičností. Čtenář se společně s dvěma hlavními hrdiny ocitá ve světě, který je nám velmi podobný a přesto se v mnohém liší. Stačí se začíst do prvních pár vět a už to musíte dočíst. Chcete vědět, jak tento svět funguje.
Ačkoli jsem věděla, že Deryn a Alex se v knize setkají kvůli jisté vzducholodi, vůbec jsem neměla ponětí, jak by se to mohlo stát.
Střetávají se zde různé názory různých lidí. Střetávají se zde osudy rozličných osob a přesto může vzniknout přátelství.
Kniha je podle mne velmi dobře čtivá a pěkně ilustrovaná, díky čemuž si můžeme snáze představit stroje i potvůrky.
Charon
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 12. 2011, 10:38
Leviatan je velmi dobře čtivá knížka... ač mě hned začátek úplně neuchvátil, jakmile jsem se trochu začetla už jsem knížku neodložila. Velmi se těším na přečtení dalších dvou dílů. Druhý díl Behemót budu teď číst.. a třetí díl výjde u nás až v březnu 2012, jsem zvědavá jestli se autorovi podaří udržet laťku, kterou Leviatanem nasadil.