Nástrahy zubařského křesla

Nástrahy zubařského křesla Originální název: One, Two, Buckle My Shoe

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0701-X

Knižní klub (2001) 80-242-0701-X 206

Návštěva zubního lékaře je pro většinu lidí spojena s představou bolesti, snad i utrpení, ale smrti se neobávají. A přece jeden z pacientů doktora Morleyho bezprostředně po ošetření zemře. A není jedinou obětí... Původně to není tento případ, kvůli němuž inspektor Japp požádá Hercula Poirota o pomoc. Společně pak pátrají po zmizelé dámě, tajném agentu i vrahovi. Trvá dlouho, než Poirot pochopí, jakou léčku mu kdosi nastražil. Veřejný zájem může být někdy zástěrkou k vyřizování osobních účtů, stejně jako se osobní zášť, soukromé obavy i vlastní hříchy mohou skrývat za tvrzení o veřejném blahu. Rozluštění je překvapivé. Vrah byl tentokrát mimořádně chytrý a lstivý a čtenář musí číst opravdu pozorně, aby nakonec shledal, že všechno, co potřeboval znát, bylo sděleno.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  20. 1. 2012, 15:41
Nejraději bych dal 3 a půl hvězdičky. To asi nejde. Nebylo to špatné, ale závěrečné vysvětlování zločinu bylo dost zdlouhavé.
Peter.Melon
  10. 4. 2011, 14:12
Zápletka je v této knize celkem dobrá.Mě by něco podobného asi nenapadlo nikdy.Hercule Poirot a jeho šedé bunky mozkové opět vyřešily zločin.Agatha Christie předvedla tímto dílem,že psát detektivní příběhy umí.Dal bych této knize něco kolem 80 procent.
problemchild
  6. 2. 2016, 12:26
Pro mě průměrný román s Hercule Poirotem, kde vysvětlení bylo opravdu hodně komplikované. Ale motiv byl pro mě uvěřitelný.
Markoman
  4. 9. 2012, 20:14
Ano, souhlasím s ostatními. To konečné vysvětlování bylo velmi nepřehledné, vůbec jsem se v tom neorientoval. Jinak chválím nápad na zločin - spáchání vraždy v zubařském křesle. Ale jinak to nebyl zrovna povedený román. Za mě 3*
turovka
  3. 7. 2012, 18:13
Celkem dobře zpracovaná detektivka, ale závěrečné vysvětlování bylo celkem složitě pojato. Proto 4 hvězdičky.
Víťa
  18. 5. 2011, 21:33
Jó od té doby co sem si přečetl tuhle detektivku tak mě to moc nepozvedlo důvěru k zubařce :D :D Agatha Christie má vyjímčená talent psát vyjímečné a jedinečné detektivky.Nikdy sem sa eště nesetkal s detektickou, která by překonala Hercula Poirota Agathy Christie.