Vadná

Originální název: Mängelexemplar

Jota - 2009
ISBN: 978-80-7217-688-5

Jota (2009) 978-80-7217-688-5 191

Pro všechny, kdo si myslí, že jsou normální
Karo žije rychle a v rytmu doby. Je typickou mladou ženou naší současnosti: inteligentní, k pomilování i agresivní, přetažená, vyčerpaná. Když přijde o své místo a rázně rozetne svůj zbaběle prodlužovaný, prázdný milostný vztah, nepomohou jí už ani ty nejpřesvědčivější sebeklamy. A náhle je tu strach. Půda jí ujíždí pod nohama.
Sarah Kuttnerová ve svém románovém debutu píše o zběsilosti naší doby, o životě balancujícím mezi odvázaností nikdy nekončícího mejdanu a záchvaty paniky: na jedné stránce po nás koketně pomrkává, na další je zase smrtelně vážná, hned nezávazně vtipkuje, aby se vzápětí se pohroužila do hořké sebekritiky. Román Vadná nabízí čtení současně nanejvýš zábavné i hluboce smutné, vypráví radikálně nesentimentálním tónem a s maximálním nasazením o prasklině, která se náhle táhne napříč životem, který měl být dokonalý. (Založil/a: zarran)

Sarah Kuttner Sarah Kuttner
*29.01.1979

Introvert
  23. 2. 2014, 7:20
Fajn knížka, svižné čtení, trochu jinak podané, než bývá u knih s podobnou tématikou obvyklé. Karo vypráví o svých potížích s láskou, o ztrátě práce, o svých sezeních u psycholožky a psychiatra i o znovunalezených hodnotách tak, že jsem měla pocit, jakoby mi to sdělovala kamarádka sedící naproti mě. Pokud je toto první knížka Sarah Kuttner, mám zato, že se máme na co těšit.
karkulin1982
  26. 4. 2014, 9:11
Autorku jsem znala již dávno jako TV moderátorku, tak jsem si říkala, jak asi píše. Knihu jsem četla dlouho před českým vydáním v němčině a naprosto mě dostala. Člověk si ani není vědom toho, jak blízko se může z ničeho nic dostat do stejných problémů jako hlavní hrdinka. Hlavní postava mi byla moc blízká a často na ni vzpomínám, jak by se zachovala na mém místě v dané situaci ona. Škoda, že už další román od S.Kuttner nebyl přeložen do češtiny, aby si ho ostatní mohli přečíst.