Originální název: Hořká vůně mandlí

Mladá fronta - 1968

Mladá fronta (1968) 312

Čtyři novely o utrpení židovského obyvatelstva za 2. svět. války, jejichž životní cesta jednoznačně vedla do plynových komor koncentračních táborů.
Jsou otřesným svědectvím o utrpení židovského obyvatelstva za 2. svět. války. Zároveň jsou dokumentem o morálních lidských kvalitách těchto lidí, kteří mnohdy stáli před vážným mravním rozhodnutím, ať již šlo o mladého chlapce vracejícího se z koncentráku a váhajícího mezi pomstou a odpuštěním nebo starého profesora, který se měl rozhodnout k dobrovolné smrti. (Založil/a: Edgar)

Týpa
  18. 10. 2016, 22:29
Kniha o utrpení lidí,kteří vůbec nemohli za to,že jsou židé a někdo je chce vyhladit jenom pro jejich původ.Arnošt Lustig ví o čem píše,protože si to všechno sám prožil na vlastní kůži.
TheEmptyBook
  2. 5. 2014, 7:58
Jednou za čas se ve svém životě dostanu ke knize, jejíž autor mě natolik ovlivní, že mám potom stále chuť kupovat/půjčovat si jeho díla. Arnošt Lustig je jedním z mála českých spisovatelů, kterých si vážím nejen pro jejich sympatičnost a otevřenost, ale i pro způsob jakým dokáže čtenáře upoutat. Velké díky, pane Lustigu!