Buddha a Kristus

Buddha a Kristus

František Borový - 1933

František Borový (1933)

Tato kniha je převedením moudrých rad a úvah autora spisovatelkou Irenou Šindelářovou do jazyka našich dnů.

Rady k cestě do vlastního nitra a k poznání sebe sama opravdově nabízí pouze ten, kdo sám svým vývojem prodělal mnohé změny.

První vydání vl. nákladem u Fr. Borového v Praze roku 1933.
Další vydání v nakl. Fontána roku 2003. (Založil/a: charlosina)

Introvert
  8. 10. 2014, 11:45
Nádherné. Nedávno jsem četla podobně stylizovanou knihu s názvem Lotos a kříž od autora Ravi Zachariase, kdy spolu jakoby pomyslně ,,hovořili" Buddha a Kristus, kde bylo velmi, velmi cítit prokatolické zaměření spisovatele a tím pádem kritika buddhistického náhledu. Leopold Procházka téma uchopil naprosto odlišně - pohled na záležitosti jako jsou např. mravnost, nesmrtelnost duše, zákon příčiny a důsledku a mnoho dalších osvětluje citáty jak z Písma, tak z buddhistických textů, aby hledal spojitosti, ne rozdíly. Zaujal osvícený, nezaujatý postoj (sám byl buddhistou), takže obsah knihy je prodchnutý snahou po porozumění a hledání, co sbližuje a ne, co dělí. Kniha mě hodně oslovila; zaslouží si čestné místo mezi oblíbenými a její autor také.