Cesty k svobodě I. (Věk rozumu)

Cesty k svobodě I. (Věk rozumu) Originální název: Les Chemins de la liberté: L'Âge de raison

ELK - 1946

ELK (1946)

Profesor Delarue se od své dlouholeté přítelkyně Marcely dozvídá o jejím těhotenství. Zpočátku jsou oba rozhodnuti pro pokoutní potrat, problémem se stává jenom sehnání potřebné finanční částky. V průběhu komplikovaného hledání pomoci se profesor Delarue setkává se španělským malířem Gómezem, zpěvačkou Lolou, svým bratrem Jacquem a také s estétem Danielem, který se obtížně smiřuje se svou tajenou homosexualitou. Marcela však překvapivě změní svůj postoj, rozhodne se dítě donosit a vyhoví také Danielově nabídce k sňatku, aniž co tuší o jeho motivech a o jeho homosexualitě.
(zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Jean-Paul_Sartre) (Založil/a: Dadzi)

Dadzi
  11. 3. 2011, 23:06
Úžasné existencialistické dílo, jednoho z největších spisovatelů 20. století, který si dokonce troufl odmítnou Nobelovu cenu za literaturu. Cesty k svobodě, je nedokončená tetralogie, nic méně pokud je mi známo, vydány byly jen I. a II. díl. Díl III., vyšel pouze v jistých literarních novinách ve Francii, na několik částí. Poslední díl nebyl dopsán, nebo dochován. Každopádně doporučuji první dva díly, které musí nadchnout každého ČLOVĚKA!