Za stíny

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-117-4

Fantom Print (2011) 978-80-7398-117-4 352

Logan Gyre se stal králem Cenarie, země v obležení s vyčerpanou armádou a pramalou nadějí. Má jen jedinou šanci, zoufalý risk, který by mohl zničit celé království.
Na severu má nový Bohokrál plán. Pokud přinese kýžené ovoce, nikdo ho už nedokáže zastavit.
Kylar Stern nemá na výběr. Aby zachránil své přátele – a možná i nepřátele – musí dokázat nemožné. Musí zavraždit bohyni. (Založil/a: schrapnell)

Brent Weeks Brent Weeks
*1977

Blueberry
  6. 10. 2014, 13:56
Neuvěřitelný závěr. Smekám před Brentem Weeksem. I přes to, že mám pár malinkých výhrad vůči ději a vůči způsobu podání celé trojky, tak si je nechám pro sebe. Díky pocitu z celého závěru, který mě hřeje u srdce můžu jen a jen pět oslavné ódy na počest Elene, Kylara, Logana, Vi a dalších hrdinů, jejichž životy padly za lepší zítřky ve světě Nočních andělů. Bravo!
Preambule
  29. 3. 2014, 11:27
Dlouho jsem se na nic těšila. Ale přišlo asi trochu zklamání, ono "zbožštění" Kylara je zde až příliš patrné a to ve mně vyvolávalo mírnou nechuť. Ovšem slušné zakončení série, od které jsem nakonec očekávala víc.
Jacinda
  4. 6. 2016, 20:55
Obsahuje spoiler spoiler ještě čtivější než předchozí. Návrat Durza mě potěšil na rozdíl od Terry Goodkinga zůstaly všechny hlavní postavy naživu, což může působit trochu lacině a pohádkovsky, ale nevadilo mě to. Co mi vadilo a co dehonestovalo knihu dramatickým způsobem, byl idiocký konec, za který se zapříčinila kdo jiný, než elene. kdyby to děcko nechal autor zemřít, řekla bych fajn dobrý. místo toho ho dorian narval do jenine, která si chudák nedokázala ani docenit toho, co pro ní prorok udělal. no, to se ještě dalo zkousnout. ale vrcholem všeho byla Vi a jeji přísaha, že tomu dítěti se nic nestane. Být to realita, první co udělám je zabití děcka po sokyni. No nic. Tohle jsou vztahy jak v dětském anime. Odprostím-li se od nereálného trojúhelníku ještě absurdnějšího než v twilight (přitom ten nápad s naušnicema byl boží) zůstává mi parádní dílo zasluhující pokračování, protože má tvrdě našlápnuto. doufám, že se ho dočkám
TheBatman
  8. 5. 2014, 13:33
Jelikož jsem nečetl předchozí díly, měl jsem trochu problém se vyznat. Po chvilce už jsem se v ději vyznal a kniha byla opravdu skvělá. Hlavní postavy byly úžasné, Kylarovy schopnosti se mi také líbily. Finálová bitva byla úžasná a setkání postav ze všech dějových linií se mi hodně líbilo. Byly tam pasáže, které mi vůbec nedávaly smysl, ale to jen výjimečně. Kniha i dlouho vydrží, má docela malé písmo. Jinak určitě doporučuji těm, které baví číst fantasy.