Muž jménem Cash

Originální název: The Man Called Cash

Slovanský dům - 2005
ISBN: 80-86421-99-6

Slovanský dům (2005) 80-86421-99-6 255

"The Life, Love and Faith of an American Legend"

Životní příběh americké legendy. Johnny Cash je jednou z nejvýznamnějších postav v americké hudbě a pro lidi všech generací je ikonou pop-kultury. Ve vůbec prvním autorizovaném životopisu ho Steve Turner zbavuje veškerých legend a předkládá čtenářům poctivý obraz této často rozporuplné osobnosti. Turner získal neomezený přístup k přátelům, rodině a kolegům a citlivým osobním zpracováním pronikl až do srdce umělce známého po celém světě jako Muž v černém. Johnny Cash vyrůstal na venkově v chudobě a strádání, jeho matka byla zbožná, otec často velmi přísný. Utrpení a smrt poznal již v raném věku. Po vojenské službě v Evropě nastoupil v polovině padesátých let na hudební dráhu, která ho přivedla do výšin popularity, slávy a bohatství, ale také do hlubin nejistoty, závislosti a beznaděje. Svírán těmito tlaky vytvořil oblíbenou hudbu, která ovlivnila všechny další generace. V dobách, kdy pop music oslavovala lehkovážnosti mládí, Johnny Cash probádal své vlastní temné stránky a oznámil své nálezy hlasem, který zněl tak staře jako Grand Canyon a někdy i tak hluboce. Kniha Muž jménem Cash sleduje umělce na jeho klopotné cestě z bavlníkových polí v Arkansasu do přijímacích salonů prezidentů. Podrobně popisuje sebeničení a srážky se zákonem, stejně jako jeho humanitni ušlechtilost. Nakonec se stal americkou ikonou, ale stále má na mysli jeho hlubokoua trvalou víru, která ho inspirovala v životě i práci. Ukazuje nám Johnnyho Cashe nejen jako výkonného umělce, ale také jako souseda, farníka, rybáře, otce, bratra, manžela a přítele. Ať už paříte k milionům Cashových obdivovatelů, duševně spřízněným poutníkům nebo milovníkům životopisů, příběh o zápasu, víře, lásce a vykoupení vás naplní inspirací. (Založil/a: wendelin9)

#hudba
Steve Turner Steve Turner
*??.??.1949

waltrk
  2. 9. 2011, 20:40
Jo, jsme, ja cet nejaky dopisy v anglictine, jak psaval manzelce. Ten obal byl uplne jinej, myslim. Asi se jednalo uplne o jinou knihu, pravdepodobne.
Dexterman
  5. 7. 2016, 11:12
Johnny byl prostě frajer . V podstatě obyčejný chlápek který si šel za svým snem . Kniha je čtivá a popisuje Jonnyho jako normálního člověka kterému není cizí chybovat .
wendelin9
  12. 3. 2011, 11:08
Pokud jste milovníky Johnny Cashe, neváhejte a knihu si přečtěte. Já z ní byla nadšená a ač se to zdá u autobiografie zbytečné, ráda si ji přečtu znova.