Mandlová madona

Mandlová madona Originální název: Madonna of the almonds

Víkend - 2010
ISBN: 978-80-7222-711-2

Víkend (2010) 978-80-7222-711-2 320

Bernardino Luini, oblíbený žák Leonarda da Vinciho, je pozván do Saronny, aby vyzdobil freskami místní kostel. Jeho oči spočinou na okouzlující mladičké urozené dívce Simonettě di Saronno a rozhodne se namalovat madonu podle ní… Lombardií na počátku šestnáctého století zmítají neustálé války, v jedné z bitev Simonetta ztratí milovaného manžela. Když se vzpamatuje ze zármutku z jeho smrti, zjišťuje, že jí navíc hrozí ztráta zadluženého rodového sídla. Křehká kráska se rozhodne bojovat a sehnat peníze za každou cenu. Třeba tak, že bude stát modelem pro madonu slavnému malíři... Mezi ní a malířem to od počátku jiskří a vzájemná nevraživost se posléze změní v lásku. Milostné vzplanutí však může v těch bouřlivých časech ohrozit nejen pověst, ale i život obou zamilovaných. Práce na fresce se chýlí ke konci, stejně jako Simonetina příprava nového nápoje z mandlí _ pověstného Amaretta di Saronno. Osudy všech hrdinů tak jako by neustále ovlivňoval mandlový sad u Simonettina sídla, i jeho plody, stejně hořkosladké jako její zakázaná láska. (Založil/a: Antonín)

Marina Fiorato Marina Fiorato

Tojaheva
  4. 11. 2016, 7:34
Sledujeme zde příběhy dvou žen a dvou mužů, které jsou vzájemně propleteny. Pro mě to byl krásný příběh, který je více o umění a o láska, než o mandlích :) Příběh, který je napsán velmi čtivě a navíc jsou zde stále nějaká drobná překvapení, která jsou méně či více očekávaná.
Rozhodně jsem si po přečtení knížky vyhledala díla Bernardina Luiniho, která jsou v knize zmiňovaná.