Svlečená do naha

Svlečená do naha

Podtitul: Pravdivý příběh o životě a boji s rakovinou

Originální název: Svlečená do naha

Eroika - 2010
ISBN: 978-80-87409-01-5 (váz.) : Kč

Eroika (2010) 978-80-87409-01-5 (váz.) : Kč 224

V autentickém životním příběhu sledujeme desetiletý zápas těžce zkoušené ženy o život a elementární lidskou důstojnost, a to v situaci, kdy ji lékaři, společnost i manžel už odepsali. Příznaky závažné nemoci se u Ivety Kollertové začaly projevovat v šestatřiceti letech. V té době byli ona i její manžel bez zaměstnání a téměr v bezdomoví se starali o dvě děti, přičemž svým zdravotním problémům zprvu nevěnovala pozornost. Trvalo delší dobu, než lékaři vyřkli ortel: rakovina vnitřních orgánů ve velmi pokročilém stadiu, vyhlídky na další život mizivé. Iveta leží několik let takřka sama v bytě, nepohyblivá, s rozpadávající se tělesnou schránkou, až si jednoho dne řekne, že to nevzdá a rozhodne se něco změnit, rozhodne se pro život... Autorčino vyprávění, proložené jejími básněmi a dopisy s přáteli, vzniklo ve spolupráci se spisovatelkou Blankou Kubešovou, která patří k několika málo lidem, kteří Ivetě dokázali nabídnout pomocnou ruku a zasadit se za její práva u příslušných úřadů a institucí. Kniha je také svědectvím o selhávání sociálního systému v naší zemi i poděkováním těm, kteří se nezištně zasloužili o to, aby se Ivetin život stal snesitelným. (Založil/a: Sophi)

Iveta Kollertová Iveta Kollertová
*15.06.1963

Sophi
  12. 3. 2011, 11:25
Autorku osobně znám a několik posledních let mám tu čest účastnit se jejího příběhu. Neobyčejná žena napsala o neobyčejném vítězství. Doporučuji každému, kdo má pocit, že už nemůže dál.