Lenka a Nelka neboli aha

Lenka a Nelka neboli aha Originální název: Lenka a Nelka neboli aha

Knižní klub - 1994
ISBN: 80-7176-064-1

Knižní klub (1994) 80-7176-064-1 200

Dvanáctileté Lence se stane něco hrozného. Musí přes vánoce zůstat v nemocnici. Je zde všehovšudy pět dětí, jeden doktor, dvě sestřičky a jeden zdravotní bratr. Jmenuje se to tu Kopanina a kolem jsou hory a lesy. Sněží a sněží, závěje před očima rostou a nikdo se nedostane odsud ani sem.
Zoufalá Lenka se přesto pokusí utéct. Na útěku si probírá důvody, proč v tak příšerné společnosti už nechce strávit ani den:
"Jesika je nejprohnanější zmije z celé Kopaniny. Masák se troglodyt, degenerovaný plž a pablb. Ten mrňous na mě plazí jazyk. A Nelka je Nelka! S tou jsem skoncovala nadosmrti! Už toho mám dost!"
Pro slzy nevidí, kam běží. A v tu chvilku začně nejpodivnější historie jejího života. Neví, jestli má vidiny, nebo jestli jsou na světě skutečně věci tak neuvěřitelné, že nad nimi rozum prostě zůstává stát.
A sněží a sněží a v léčebně jménem Kopanina se dějí blázniviny, záhady nebo zázraky...  (Založil/a: Flower Girl)