Hadí doupě

Hadí doupě Originální název: Crooked House

Knižní klub - 2002
ISBN: 80-242-0845-8

Knižní klub (2002) 80-242-0845-8 207

Hadí doupě - příběh, který na scénu nepřivádí ani slavnou slečnu Marplovou, ani bystrého ješitu Hercula Poirota, a dokonce ani Tommyho Beresforda a jeho ženu Pentličku; přesto jej jeho autorka opakovaně označila za jednu ze svých nejoblíbenějších detektivek. Ve velkém, poněkud bizarním domě na londýnském předměstí žije rozvětvená rodina řeckého přistěhovalce Aristida Leonidese. Když náhle starý pán za podezřelých okolností zemře, vše nasvědčuje tomu, že byl úkladně zabit a že pachatele je nutno hledat právě v okruhu rodinných příslušníků. Vždyť příslib tučného dědictví je tak lákavý... Ovšem motivů vraždy může být přinejmenším tolik, kolik žije na sídle lidí. O ruku milionářovy vnučky Sofie se shodou okolností uchází syn kriminalisty ze Scotland Yardu - napůl host v domácnosti a napůl amatérský detektiv začíná luštit hádanku, jejíž řešení vyráží dech. Jaké štěstí pro čtenáře, že před více než padesáti lety nepodlehla Agatha Christie naléhání vydavatelů a odmítla závěr Hadího doupěte přepsat!

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

CarolineS
  14. 11. 2013, 20:50
Kdyby celá kniha byla tak dobře napsaná, jako těch posledních cca 20 stránek, tak se čtenář ani trochu nenudí. Bohužel tomu tak není, takže se musíme prokousat dlouhou a nudnou tří čtvtinou knihy, než přijde to překvapivé rozuzlení... A že je překvapivé!
DanielOsbourne
  1. 9. 2016, 22:35
Moje pátá kniha od Agathy Christie a opět se mi velice líbila. Musím však jednu hvězdičku u hodnocení ubrat, protože jsem již v polovině knihy odhalil vraha a dokonce jsem i odhadl motiv vraždy. Závěr pro mě tak nebyl žádným velkým překvapením. Odnáším si ale skvělý pocit z toho, že se mi konečně podařilo přelstít královnu detektivek a prokouknout její kamufláž.
delfinek
  21. 12. 2013, 17:51
Krásně rozvinutý příběh o životě nearistokratické rodiny, která trpí přemírou financí, které neumí spravovat a konečně první vražda toho nejmocnějšího z klanu a pak vražda druhá...kniha se krásně čte, velmi pohodové čtení s poirotovským rozuzlením.
Buřinka
  26. 9. 2016, 8:22
Coby amatérský detektiv vystupuje v této detektivce syn kriminalisty ze Scotland Yardu. Kniha má nečekaný konec. Sama autorka několikrát označila tuto svou detektivku za svou nejoblíbenější...
KaterinaB84
  21. 8. 2016, 21:00
Velice prekvapivy konec, ze ktereho mi jeste ted beha mraz po zadech. Doporucuju vsem, co miluji detektivky jako ja.
abekara
  30. 8. 2012, 19:44
Kniha se postupně rozjíždí, přes dle mého nudný začátek, přes čím dál zajímavější děj, ke skvělému konci. Doporučuji všem Agathomilcům :-)