Porno

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Maťa - 2004
ISBN: 80-7287-076-9

Maťa (2004) 80-7287-076-9 657

Román Porno je volným pokračováním kultovního Trainspottingu.
Simon Williamson neboli Šoufek se po deseti letech vrací do Skotska, aby po své tetičce převzal hospodu. A jelikož se užírá, že po něm na světě nic nezbude, rozhodne se v patře nad hospodou natočit pornofilm. Jako hlavní hvězdu angažuje Nikki, občanským povoláním masérku, která si občas nějaký ten chechták přivydělá ruční prací a přitom sní, že bude pornofilmy jednou sama režírovat.
Begpie je venku z lapáku, kam se dostal za zabití.Jestli se mu do rukou dostane Renton, půjde tam nejspíš znovu. Renton se stává Šoufkovým "spolupracovníkem" při výrobě filmu. Spud se snaží vychovávat syna, udržet si vztah s přítelkyní a hlavně držet zkrátka svoji závislost na drogách.
Takhle nějak děj začíná. Těžko říct, jak skončí. (Založil/a: Tanmut)

Barabura
  3. 12. 2011, 12:37
Kniha je psaná několika různými styly, podle toho kdo zrovna děj vypráví a posouvá dál. Je to zvláštní v pozitivním slova smyslu. Celá kniha je hodně čtivá a bavilo mě všech 690 stránek. Je to moje první přečtená od Welshe a určitě ne poslední. Postavy v knize mi sice nejsou moc sympatické - nemám moc pozitivní vztah k feťáků, kurvám a podvodníkům, ale když se kurví a podvádějí mezi sebou, tak mě to nijak nepohoršuje. Nejsympatičtější z celé knihy mi byl Renton a celou dobu jsem mu fandila.
Tiwala
  30. 9. 2012, 23:04
O dost slabší než Trainspotting, ale přesto docela dobrá. Je tam více sexu než drog, ale kdo by něco takového podle názvu nečekal.
jehlaspichlas
  29. 7. 2013, 0:16
Příběh se mi líbil. Nechyběla v něm dramatičnost a nové nápady, jak snáze přijít k penězům a drogám (nebo je omezit) a jak ojebávat druhé. Opravdu se to četlo jedním dechem. Ani v jedné z knih nechybí tvrdý edinburgský pouliční slang.
Ramirez85
  12. 10. 2015, 17:33
Obsahuje spoiler spoiler Tenhle Irvine, to je jako fakt kocour, jak řikam no né, jestli byl Trainspotting takovou nevinou jízdou jakože pro takový ty mladý esa, tak tohle Porno, jako to už je fakt jízda, vlastně stejná jako ten Trainspotting, ale musite si ktomu přidat ještě to porno. Jako já v tom jinak nejedu, já nejsem jak ten kočkodan Renton, to je jako fakt číslo, protože obrat o prachy kocoura Šoufla, to je zlý, ale obrat ho i podruhý, tak to už se jako fakt nedělá, jako jak řikam ty vole no ne. Ale já se mezi tyhle týpky nepletu a to nemluvím o starým Begbičovi, protože vedle něho by i sám Satan sral maggi v kostkách. Ale jako prokousejte se tím 'soft' začátkem, protože jako fakt, v půlce se to zlomí a je to teda dokonale 'hard'. A má to super, jak řikam, jako ten konec no né. (Příště žádnej Spud, další koment k Welshovi, ten půjde pěkně od Begbieho... p**o vole ;-).
rahzul
  27. 2. 2016, 11:52
Wauu, to byla zase jízda píčo vole! Vyprávění klasicky z první osoby, jako u všech Welshových knih. Děj pokračuje pár let po té nepovedené londýnské akci s heráčkem, kdy se naše partička rozpadla. Welsh k nim tentokrát ještě přimíchal své o trochu starší hrdiny z románu Lepidlo v čele se Šťavkou (Limo) Terry Lawsonem. Ten nápad s natáčením porna byl výbornej - to v Leithu ještě nebylo. Sajmon si vše bere do pácu jako režisér,producent, střih..a vůbec.. je to samolibej parchant :) neustále přitom intrikuje, manipuluje s lidmi a sem tam někoho podělá. Postupem času a se stále se zvyšujícími příděly koksu se mu dobře rozjetej projekt s hospodou a pornem začíná ubírat směr řiť. A jako bonus k tomu všemu se po okolí pohybují čerstvě propuštěnej Begbie! A u něho dobrou náladu rozhodně nečekejte. Pokaždé, když byl na scéně, jsem se chlámal jak hovado. Je to prostě kočkodan Begbič :-D Bezkonkurenčně nejlepší postava píčo vole a zkus říct, že ne, tak dostaneš potý tvý držce vole píčo vole! 5*

(Jediné co mě štvalo byla počeštěná vlastní jména v překladu viz. Šimon, Marek atp. To mi prostě nešlo číst. Přezdívky ÓKá, ale jména? Btw Štavka se sem tentokrát hodí lépe než Limo :-)))
maratach
  3. 9. 2011, 23:20
Nejnovější román Irvina Welshe je volným pokračováním kultovního Trainspottingu.
Takhle nějak děj začíná. Těžko říct, jak skončí.