Edvard Beneš

Originální název: Edvard Beneš

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-2062-6

Mladá fronta (2009) 978-80-204-2062-6 448

Objevný, neotřelý, svižný a v mnohém provokativní - takový je politický životopis Edvarda Beneše z pera významného britsko-českého historika a emeritního oxfordského profesora Zbyňka Zemana. (Založil/a: zdenekhajek)

Zbyněk Zeman Zbyněk Zeman

prkali
  16. 4. 2016, 18:37
"Dlouho jsem věřil, že alespoň Gottwald mi nelže, ale nyní vidím, že lžou všichni bez výjimky, kdo je komunista, je lhář - je to společný rys všech komunistů, a zejména ruských." (E.B., 1948, krátce před smrtí)
VaclavB
  27. 1. 2015, 13:52
Dobrá biografie, která se soustředí hlavně na politické hybatele Benešova života. Přináší nový pohled na státníka, který má v našich dějinách kontroverzní pověst a tak se vyplatí pečlivě studovat okolnosti, za kterých vynášel svá rozhodnutí. Velmi přínosný je popis doby marné snahy o získání západních spojenců, který nakonec vyústil v těsnější přimknutí ke Stalinovu Sovětskému svazu. Beneše nelze soudit rychle - asi žádný z našich prezidentů nestál v těžších zkouškách.
Hella
  5. 11. 2016, 16:44
Ať už máte na Beneše jakýkoliv názor, tak prostě musíte uznat, že měl sakra těžký život. A v této knize je jeho soukromý a hlavně politický život popsán, dle mého, skvěle a čtivě. A ať už je postava Edvarda Beneše jakkoli kontroverzní, myslím, že prostě stojí za to si o něm něčí přečíst a třeba ho i trochu víc pochopit.