Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bestseller

60%
3 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bestseller Originální název: Bestseller

Nejnovější vydání:
Rozmluvy - 2010
ISBN: 978-80-7335-252-3
Počet stránek: 268
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Rozmluvy (2010) 978-80-7335-252-3 268

Jim Talbot, věčný smolař, jenž se svými literárními pokusy u nakladatelů ne a ne pochodit, je ochoten kvůli vytouženému úspěchu obětovat duši i nemocnou matku. Charles Randall naopak ztělesňuje svérázného starosvětského vydavatele, který byl právě odejit po třicetileté službě kvalitní literatuře jen proto, že parta finančních šíbrů hodlá z jeho nakladatelství učinit ukázkově výdělečnou položku nesourodého podnikatelského konglomerátu. V ovzduší plném intrik se tito dva vášniví zastánci psaného slova tu a tam míjejí, ale nestřetnou. Prvotřídní britská satira, kterou autor pojal jako tragikomedii mravů, je zároveň zoufalou fraškou nakladatelského podnikání pronásledovaného červenými čísly a věčným čekáním na bestseller. Gallenzi, jenž sám patří k hrstce bojovníků na poli nekomerční literatury, líčí s ironickou škodolibostí britský jarmark marnosti, pro nějž se kniha stala výhradně zbožím vždyť průměrně se v této světové vydavatelské velmoci prodá od titulu pouhých třicet výtisků. Každý druhý Brit přitom touží napodobit autorku Harryho Pottera a sní o pohádkovém jmění, jež získá sepsáním vlastní knihy; mnozí kvůli tomu absolvují kurzy tvůrčího psaní a pak spisují ostošest. Autorský úspěch na poli literatury je ovšem mimořádně vrtkavá záležitost, a stejně tak úspěch nakladatelský. Anglický humor a vtip zato konkurenci nemá. (Založil/a: allllllllll)

(více)  

Štítky

#satira 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Fabienne
80% 80% 80% 80% 80%
  25. 5. 2012, 18:16
"A to si říkají literární nakladatelství... Opičí se jeden po druhém a všichni chrlí jedny a tytéž druhořadé slátaniny - vzpomínky na nešťastné dětství, autobiografie celebrit z pera námezdných pisálků, senzacechtivé bláboly, brak sesmolený polovzdělanými čmáraly - v naději, že objeví novou velkou věc, budoucí bestseller. Jde jim jen a jen o výhodné akční nabídky a to, jak prodat co nejvíc sraček supermaketům, tak je to. Autoři, nějaká literatura - na tom jim nezáleží, ani co by se za nehet vešlo.
*
*
Poslechněte si tohle: prodavač hnoje se stane obchodním zástupcem distributora, obchodní zástupce se stane redaktorem, redaktor se stane agentem, agent se stane spisovatelem a spisovatel se stane novinářem ...Pak novinář recenzuje knihy svých kamarádů spisovatelů, kteří požádali svoje kámoše agenty, aby nabídli jejich knihy svým kámošům redaktorům, a ti dostanou svoje mizerné publikace do jednoho každého knihkupectví díky svým kamarádíčkům meziobchodními zástupci ...Deprimující."
*
*
Pročítal si návrh smlouvy znovu a znovu: podmínky se mu zdály až k neuvěření skvělé. Jediný drobný zádrhel představovalo to datum dodání. S tím si ale poradí. Sto dvacet tisíc slov za devět dní... to dělá ...kolik? Přibližně třináct tisíc slov denně? To se dá zvládnout. D. H. Lawrence psával víc než pět tisíc slov denně, a to perem. James Patterson nebo Alexander McCall Smith chrlí podle všeho minimálně půltucet románů do roka. A Robert Ludlum dokázal psát knihy i ze záhrobí...
----------------------------------------------------

Pro mě velmi poučná kniha, ke které jsem přišla v době, kdy jsem se nestačila divit, co se na českém knižním trhu objevuje a co zase naopak nikdy vydáno nebude. Řekla bych, že příběh lze i zobecnit a aplikovat na jakýkoliv knižní trh. Ale napsáno je to velmi dobře. Pobavila jsem si i poučila a autorovi přeji, aby jeho nakladatelství prosperovala i nadále.
eoj
60% 60% 60% 60% 60%
  1. 5. 2014, 19:47
Cte se rychle a jednoduše. Nenarocny a lehce usmevna satira. Za dva měsíce už si nejspíš nebudu pamatovat o cem to bylo.