Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ďáblova bible

76%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ďáblova bible Originální název: Teufelsbibel

Nejnovější vydání:
Moba - 2007
ISBN: 80-243-2893-5
Počet stránek: 496
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 22x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Moba (2007) 80-243-2893-5 496

V napůl zbořeném klášteře v Broumově se sedmiletý Andrej von Langenfels stane svědkem strašlivého masakru, při němž jeden z černých mnichů brutálně zavraždí několik nevinných lidí…

Když archeologové na ty kostry narazili, byli nejprve překvapeni. Jejich překvapení se však proměnilo ve zděšení, když kopali dále. To, co pokládali za pozůstatky mnichů, byly ve skutečnosti kosti žen a dětí. Někdy před mnoha sty lety se musela v benediktinském klášteře v jižních Čechách, jenž stával v místech, kde nyní kopali, odehrát nějaká katastrofa. Katastrofa, která mnichy přiměla k tomu, že navzdory všem benediktinským pravidlům mrtvoly žen a dětí tajně pohřbili v neoznačeném masovém hrobu na okraji svého klášterního hřbitova a tajemství jejich smrti chránili tak dlouho, až klášter samotný zmizel v průběhu věků z povrchu zemského. Možná by tento příběh byl jen jednou z mnoha neobjasněných, neznámých tragédií historie, kdyby se tato záhada nepropojila s jinou, která sahá ještě hlouběji do minulosti. Tou je záhada knihy, která je ještě dnes považována za jednu z nejtajuplnějších knih církevní historie: Codexu Gigas. Ďáblovy bible. Největší manuskript světa vznikl ve třináctém století. Už jeho vznik je obestřen legendami, preláti stejně jako alchymisté v něm hledali osvícení – nebo cestu do temnot.Klášter, ve kterém byl nalezen masový hrob, je zároveň místem, kde vznikla Ďáblova bible. Tento příběh vypráví, jak se to vše možná stalo… (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Raggen
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 10. 2011, 8:10
Pro mě osobně kniha, která se četla moc dobře. Líbí se mi, že se autor drží skutečných a doložitelných podkladů, osoby jsou také doložitelné - i když jejich charakter a osobnost jsou ve většině případů pozměněny k autorově představě. To samé se týká Ďáblovy bible jako takové - můžeme se jen dohadovat, zda ta, která byla odcizena Čechám Švédy je skutečně originál... ;). Možná jen konec je až příliš "happyendem" i když ne úplně.. A ještě něco - jsem vážně ráda, že páter Xavier nebyl skutečný ;).
lada_c
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 2. 2013, 12:46
knizka mi dala opravdu zabrat, historie neni muj salek kavy :D mozna proto mi neco uniklo a konec me nijak neoslovil. po napinavem hledani se zjisti, ze je kniha v klastere. pribeh vypravi, jak se to vse mozna stalo, ale mohlo to byt trochu.. necekanejsi.